niedziela, 19 maja

Firma Intel zaprezentowała nową generację złącza Thunderbolt, która umożliwiłaby ultraszybkie przesyłanie danych i ulepszoną obsługę zewnętrznych wyświetlaczy na przyszłych komputerach Mac. Nowy standard wejdzie na rynek w 2023 roku lub później.

Następna generacja Thunderbolt zapewni przepustowość do 80 Gb/s w każdym kierunku, co pozwoli na nawet dwukrotnie szybsze niż obecnie przesyłanie danych między przyszłymi komputerami Mac i zewnętrznymi dyskami pamięci masowej. Kolejna generacja Thunderbolt będzie również miała tryb, który pozwala na przepustowość do 120 Gb/s dla zewnętrznych wyświetlaczy, co pozwoliłoby komputerowi Mac obsługiwać do dwóch wyświetlaczy 8K przy 60 Hz.

Intel-Thunderbolt-specyfikacja

Najnowsze 14-calowe i 16-calowe modele MacBooka Pro są wyposażone w porty Thunderbolt 4/USB4 o przepustowości do 40 Gb/s w każdym kierunku.

Obecnie żaden komputer Mac nie obsługuje wyświetlaczy 8K na zasadzie plug-and-play. Najnowsze 14-calowe i 16-calowe MacBooki Pro obsługują do dwóch lub trzech zewnętrznych wyświetlaczy o częstotliwości do 6K przy 60 Hz, w zależności od tego, czy laptop jest skonfigurowany z chipem M1 Pro czy M1 Max.

Następna generacja Thunderbolt jest oparta na nowo wydanej specyfikacji USB4 w wersji 2.0 i DisplayPort 2.1 i jest wstecznie kompatybilna z poprzednimi wersjami Thunderbolt, USB i DisplayPort. Intel planuje udostępnić więcej szczegółów na temat oficjalnej nazwy nowej generacji Thunderbolt, funkcji i możliwości w 2023 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx