środa, 17 kwietnia

Apple twierdzi, że jego nowy iPhone 11, iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max są wykonane z bardziej wytrzymałego szkła, które jest „najtwardszym szkłem, jakie kiedykolwiek istniało w smartfonie”. Firma gwarancyjna SquareTrade przeprowadziła jeden z corocznych testów upadków, aby sprawdzić na ile jest to prawda.

Według testów SquareTrade, nowe modele iPhone’a 11 i 11 Pro mają trwalsze szkło i lepiej radzą sobie z małymi upadkami, ale nadal są podatne na pękanie przy wyższych upadkach.

W serii testów upadku z 6 stóp (około 1,8 metra) przeprowadzonych zarówno ekranem do góry jak i ekranem w dół, wszystkie trzy iPhone’y pękły i doznały uszkodzeń w różnym stopniu. Jednak w teście bębnowym, w którym iPhone’y są przewracane w metalowym cylindrze, nowe urządzenia wypadły nieco lepiej.

Zarówno iPhone 11, jak i iPhone 11 Pro Max ucierpiały z powodu pęknięć (uszkodzenia na iPhonie 11 były mniejsze), ale iPhone 11 Pro przetrwał nietknięty. Przód i tył nie uległy uszkodzeniu, telefon miał tylko minimalne zadrapania w rogach.

Według SquareTrade, iPhone 11 Pro to pierwszy iPhone, który był w stanie przetrwać nietknięty test upadku. SquareTrade twierdzi, że iPhone 11 Pro jest „najtrwalszym iPhone’em”, który jest testowany od pokoleń.

W teście zanurzenia na 5 stóp (około 1,5 metra) przez 30 minut iPhone 11 Pro wyszedł bez szwanku, podczas gdy iPhone 11 i 11 Pro Max ucierpiał na zniekształceniu dźwięku. IPhone 11 Pro firmy Apple również wypadł najlepiej w teście zginania, zginając przy ciśnieniu 251 funtów. IPhone 11 zgiął się pod naciskiem 240 funtów, podczas gdy iPhone 11 Pro Max pękł przy 232 funtach.

Na podstawie tych testów SquareTrade przyznał każdemu iPhoneowi wynik łamliwości. IPhone 11 uzyskał wynik 73, iPhone 11 Pro uzyskał wynik 65, a iPhone 11 Pro Max uzyskał wynik 85, przy czym najniższy wynik jest najlepszy.

Dla porównania, w tych samych testach upadków przeprowadzonych w ubiegłym roku, iPhone XS miał wynik łamliwości na poziomie 86, podczas gdy iPhone XS Max miał wynik łamliwości na poziomie 70.

„Po tym, jak nasze roboty upuszczały, moczyły, przewracały i zginały urządzenia, stwierdziliśmy, że nowy iPhone 11 Pro jest najtrwalszym iPhone’em, jakie testowaliśmy od pokoleń” – powiedział Jason Siciliano, wiceprezes i dyrektor generalny SquareTrade. „To pierwszy smartfon, który przetrwał nasz test upadku, który symuluje skutki wielu przypadkowych uderzeń, jakich doświadcza smartfon podczas długotrwałego użytkowania. To prawdziwe osiągnięcie, jeśli chodzi o trwałość. Jednak upuszczenie dowolnego z nowych modeli iPhone’a 11 na chodniku bez etui, czy to ekranem do góry czy w dół, wciąż może spowodować poważne uszkodzenia, jak widzieliśmy w naszych testach upadku”.

Oczywiście to, co stanie się z jednym z nowych modeli iPhone’a 11 po upuszczeniu go w prawdziwym świecie, będzie zależeć od wysokości upadku, materiału, na który zostanie upuszczony, miejsca uderzenia iPhone’a i innych czynników, więc testy niekoniecznie są wyznacznikiem tego, co się stanie, gdy faktycznie iPhone wypadnie nam z ręki.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx