środa, 19 stycznia

Apple przeprojektował natywną aplikację Aparat na iPhone’a 11 i iPhone’a 11 Pro, aby zrobić miejsce dla różnych dodatkowych opcji fotografowania dostępnych w nowych flagowych telefonach, a jedną szczególnie pożądaną zmianą jest wprowadzenie różnych trybów proporcji robionych zdjęć.

We wcześniejszych iPhone’ach, aplikacja Aparat oferuje tylko jeden tryb fotografowania o proporcjach 1:1 o nazwie Kwadrat, do robienia zdjęć w stylu Instagrama, co oznacza, że użytkownicy mogą później wybrać inne proporcje w trybie edycji aplikacji Zdjęcia.

Jednak w telefonach iPhone 11, iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max użytkownicy mogą wybierać między trzema opcjami współczynnika proporcji podczas fotografowania w aplikacji Aparat: 1:1, 4:3 i 16:9. Aby przejść do różnych trybów fotografowania należy wykonać następujące kroki.

  1. Uruchom aplikację Aparat, a następnie dotknij paska opcji i przeciągnij w kierunku środka ekranu. W en sposób odsłonisz dodatkowe menu
  2. Naciśnij przycisk 4: 3 w zestawie narzędzi, który się pojawił
  3. Wybierz preferowany format obrazu z rozwiniętego menu przycisków 4:3
  4. Przejdź do zrobienia zdjęcia

Warto zauważyć, że proporcje 16:9 są najmniej inwazyjne. Można je po prostu ponownie przyciąć w oknie edycji, jeśli później zdecydujesz, że chcesz wrócić do typowej ramki 4:3 lub 1:1.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x