sobota, 25 czerwca

Z informacji podanych przez tajwański  Commercial Times wynika, że o ile tegoroczny 6,1-calowy iPhone nie będzie wyposażony w wyświetlacz OLED taki jak w iPhone’ie X, to urządzenie będzie miało bardziej zaawansowany wyświetlacz LCD niż poprzednie iPhone’y.

Raport, przetłumaczony z chińskiego twierdzi, że Apple zastosuje tak zwaną technologię LCD „Full Active” firmy Japan Display. W odróżnieniu od tradycyjnych wyświetlaczy LCD, takich jak w iPhone’ie 8 i iPhone’ie 8 Plus, pełnoekranowe wyświetlacze LCD wymagają tylko ultracienkich ramek 0,5 mm z czterech stron, nawet mniejszych niż te w telefonie iPhone X.

Japan Display twierdzi, że ich wyświetlacze Full Active LCD mają rozdzielczość 2160 × 1080 pikseli. Panele te mają współczynnik kształtu 18:9, co oznacza, że ich wysokość jest dwukrotnie większa od szerokości.

Sugeruje to, że 6,1-calowy iPhone będzie miał wyższy wyświetlacz, prawdopodobnie z wycięciem dla systemu kamery TrueDepth, chociaż nie aż tak wysoki jak iPhone X z jego unikalnym współczynnikiem proporcji 19,5:9. Mówi się, że urządzenie przypomina niemal całkowicie pełnoekranowy projekt iPhone’a X, więc miałoby to sens.

6,1-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2160 × 1080 pikseli miałby około 395 pikseli na cal. Ming-Chi Kuo z KGI Securities powiedział, że wyświetlacz 6.1-calowy iPhone’a będzie miał 320-330 PPI, więc te informacje pozostają nieco sprzeczne.

Dzisiejsze pogłoski są jednak zgodne z raportem The Wall Street Journal z września, który stwierdził, że Apple rozważa zastosowanie zaawansowanych paneli LCD Japan Display w niektórych modelach iPhone’a w 2018 roku. Full Active LCD zostały już wykorzystane przez niektórych chińskich producentów smartfonów, w tym Xiaomi w modelu Mi Mix 2.

Zastosowanie wyświetlaczy Full Active LCD zamiast wyświetlaczy OLED to jedno z rozwiązań kompromisowych, które pozwoli Apple sprzedawać 6,1-calowego iPhone’a w niższej cenie. Inne zawierają aluminiową ramkę zamiast stali nierdzewnej, pojedynczą soczewkę zamiast podwójnego obiektywu z tyłu aparatu i brak 3D Touch.

W najnowszej notatce badawczej Kuo przewiduje, że 6,1-calowego iPhone będzie urządzeniem ze średniej półki, wycenionym w Stanach Zjednoczonych na 700-800 dolarów. Jego wcześniejsze szacunki oscylowały wokół ceny od 650 do 750 dolarów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx