czwartek, 25 lipca

Apple zapowiedział dziś oficjalnie iOS 11.3, następną ważną aktualizację oprogramowania dla iPhone’a, iPada i iPoda touch. Pierwsza wersja beta została właśnie udostępniona deweloperom, a zapewne w ciągu kilku dnia trafi również do publicznych testerów. Oficjalne wydanie ma nastąpić tej wiosny.

iOS 11.3 wprowadza nowe Animoji w iPhone’ie X, w tym lwa, niedźwiedzia, smoka i czaszkę. Będzie teraz dostępnych do wyboru w sumie 16 ikon w tym istniejące, takie jak świnia, lis, kurczak i robot.

iOS 11.3 będzie wyposażony w ARKit 1.5. Oprócz poziomych powierzchni, takich jak stoły i krzesła, zaktualizowana platforma rozszerzonej rzeczywistości firmy Apple będzie teraz mogła rozpoznawać i umieszczać wirtualne obiekty na pionowych powierzchniach, takich jak ściany i drzwi i dokładniej mapować nieregularnie ukształtowane powierzchnie, takie jak okrągłe stoły.

ARKit 1.5 może wyszukiwać i rozpoznawać położenie obrazów 2D, takich jak znaki, plakaty i dzieła sztuki, a także integrować te rzeczywiste obrazy w rzeczywistości rozszerzonej, na przykład ożywiać plakat filmowy. Ponadto, widok „prawdziwego świata” będzie teraz w rozdzielczości 1080p HD co jest zmianą z obecnych 720p.

Aktualizacja oprogramowania wprowadzi również Chat biznesowy, nowy sposób komunikacji z przedsiębiorstwami w aplikacji Wiadomości. Ta funkcja zostanie uruchomiona w wersji beta po opublikowaniu wersji iOS 11.3 tej wiosny, przy wsparciu wybranych firm, w tym Discover, Hilton, Lowe’s i Wells Fargo.

W aplikacji Zdrowie na iOS 11.3 użytkownicy będą mogli przeglądać zapisy dotyczące stanu zdrowia, w tym dostępne dane medyczne od wielu dostawców, takich jak Johns Hopkins i Cedars-Sinai. Dane są szyfrowane i chronione hasłem.

iOS 11.3 zapewni użytkownikom iPhone’a 6 lub nowszego więcej informacji o stanie naładowania baterii urządzenia, w tym zalecenie, jeśli ma być serwisowany. W tym samym menu będzie można również sprawdzić, czy funkcja zarządzania energią firmy Apple jest aktywna i wyłączyć ją, jeśli zaistnieje taka potrzeba. To funkcja jaką zapowiedziano wraz z dyskusjami jakie pojawiły się na początku roku związane ze spowalnianiem starszych telefonów iPhone.

Apple informuje, że funkcje zarządzania baterią i zasilaniem pojawią się w późniejszym wydaniu beta systemu iOS 11.3, więc nie będą dostępne już dziś.

Inne nowe funkcje iOS 11.3 obejmują bardziej widoczne umieszczanie teledysków w Apple Music, nową sekcję Video w zakładce „Dla Ciebie” w Apple News oraz obsługę Advanced Mobile Location (AML) w celu automatycznego wysyłania aktualnej lokalizacji użytkownika podczas tworzenia wezwania do służb ratunkowych, jeśli takie jest włączone.

Pierwsza beta systemu iOS 11.3 została właśnie udostępniona deweloperom, a jak pisałem wcześniej wkrótce trafi też w ręce publicznych testerów beta. Aktualizacja oprogramowania zostanie opublikowana wiosną tego roku dla iPhone’a 5s i nowszych, wszystkich modeli iPada Air i iPada Pro, iPada piątej generacji, iPada mini 2 i nowszego oraz iPoda touch szóstej generacji.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Michu
Michu
6 lat temu

Witam , posiadam IP 7 i po ostatniej aktualizacji , telefon się zawiesza !! ?? Czy ktoś coś wie ? Może ktoś wie jak pomóc ?

Pablo Zaba
Pablo Zaba
Reply to  Michu
6 lat temu

Mam 7 plusa żona ma 7 nie zauważyłem żeby się wieszał a może spróbuj wgrać od nowa z komputera i jako nowe urządzenie

Michu
Michu
Reply to  Pablo Zaba
6 lat temu

Robiłem i niestety zero rezultatów .. A Pan z ISpot powiedział ze mam po prostu czekać do kolejnej aktualizacji ..

3
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx