sobota, 24 lutego

Producent telewizorów LG potwierdził, że wkrótce pojawi się aktualizacja, która wprowadzi HomeKit i AirPlay 2 do kompatybilnych telewizorów.

Australijskie konto wsparcia LG na Twitterze odpowiedziało na zapytanie klienta, ujawniając, że aktualizacje zaczną pojawiać się użytkownikom w ciągu jednego tygodnia, co wskazuje na najbliższy poniedziałek jako najwcześniejszy możliwy dzień ich wprowadzenia.

Użytkownicy będą musieli korzystać z systemu iOS 12.4 na swoich iPhone’ach i iPadach, aby móc korzystać z tych funkcji.

Po zainstalowaniu aktualizacji użytkownicy będą mogli przesyłać zdjęcia, filmy i muzykę z iPhone’a, iPada lub Maca do telewizora LG, podobnie jak działa Apple TV.

Obsługa HomeKit pozwoli także użytkownikom kontrolować telewizory za pomocą poleceń głosowych Siri lub aplikacji Dom na iPhone’ie, iPadzie lub komputerze Mac. Siri będzie mogła być wykorzystywana do takich rzeczy, jak odtwarzanie określonego programu telewizyjnego lub filmu, który będzie streamowany przez AirPlay na smart TV.

LG ogłosił w marcu, że nowe telewizory z tegorocznej oferty, która pojawiła się od kwietnia, będą wspierać AirPlay 2 i HomeKit jeszcze w tym roku. Oferta tegorocznych telewizorów LG obejmuje modele o rozmiarach ekranu od 55 cali do 77 cali.

Zgodnie ze stroną internetową Apple HomeKit, wszystkie telewizory LG OLED, NanoCell SM9X, NanoCell SM8X i UHD UM7X od 2019 roku będą współpracować z usługami Apple.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx