czwartek, 20 stycznia

Według źródeł z łańcucha dostaw cytowanych przez tajwański Economic Daily News Apple planuje wypuszczenie w październiku całkowicie nowego, 16-calowego MacBooka Pro.

Raport twierdzi, że 16-calowy wyświetlacz będzie ekranem LCD o rozdzielczości 3072 × 1920, dostarczonym przez LG, co jest zgodne z informacjami udostępnionymi wcześniej przez analityka IHS Markit, Jeffa Lin w zeszłym miesiącu. Notebook ma być produkowany masowo przez Foxconn i Quanta, dwóch największych partnerów produkcyjnych Apple.

Cytowane źródła łańcucha dostaw oczekują również, że Apple odświeży 13-calowego MacBooka Pro i MacBooka Air w październiku, ale nie podano dalszych szczegółów na temat tych modeli. Odzwierciedla to również poprzedni raport z IHS Markit.

W raporcie nie ma żadnej wzmianki o nowym, 15-calowym MacBooku Pro. Od 2016 roku firma Apple odświeżała jednocześnie 13-calowego i 15-calowego MacBooka Pro, więc głównym pytaniem jest, czy 16-calowy model zastąpi 15-calowy model, czy pojawi się jako zupełnie nowa opcja.

Apple zaktualizował w maju najnowszy 13-calowy i 15-calowy MacBook Pro i odświeżył podstawową wersję 13-calowego MacBooka Pro na początku tego miesiąca, więc nowe modele na jesieni pojawiłyby się zaskakująco szybko. Apple odświeżył cały skład MacBooka Pro dwa razy w roku, tylko raz w erze Retiny, w 2013 roku.

Jeśli chodzi o MacBooka Air, został on również odświeżony na początku tego miesiąca, ale jedyne zmiany sprzętowe polegały na dodaniu wyświetlacza True Tone i zaktualizowanego materiału klawiatury w celu zwiększenia niezawodności. Wejście z nowymi procesorami jest z pewnością możliwe w październiku, rok po tym, jak zaprezentowano przeprojektowanego notebooka.

Na początku tego miesiąca analityk Ming-Chi Kuo powiedział, że nowy MacBook Air z klawiaturą nożycową zostanie wypuszczony w drugiej połowie 2019 roku. Dodał również, że w 2020 roku pojawią się również MacBooki Pro z klawiaturą nożycową, kończąc erę wadliwych klawiatur motylkowych.

Podobnie plotki o 16-calowym MacBooku Pro również rozpoczął Kuo. W lutym powiedział, że notebook pojawi się w pewnym momencie w 2019 roku z „całkowicie nowym wyglądem”. Od tego czasu nie podzielił się dalszymi szczegółami, ale ostatnie sprawozdanie z łańcucha dostaw mówi, że masowa produkcja rozpocznie się w czwartym kwartale tego roku.

Czytając plotki z łańcucha dostaw, często lepiej spojrzeć jest na „co” niż na „kiedy”. Podczas gdy dostawcy mogą wiedzieć o nowych produktach opartych na komponentach i schematach, ich czas premiery jest trudniejszy do przewidzenia. W tym przypadku październik prawdopodobnie jest tylko przewidywaniem, ponieważ Apple często organizuje w tym miesiącu konferencje związane z komputerami Mac.

Kluczową sprawą jest to, że plotki o 16-calowym MacBooku Pro pojawiają się coraz częściej, więc istnieje duża szansa, że notebook będzie prawdziwy. Czy pojawi się na jesieni, czy w przyszłym roku, czy jeszcze później, to się zapewne okaże.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x