czwartek, 13 czerwca

Apple ogłosił dziś, że Taylor Swift została uznana przez Apple Music za Artystkę Roku 2023 po tym, jak w tym roku zdecydowanie „umocniła status supergwiazdy”.

W zeszłym miesiącu Swift wydała nowy album zatytułowany 1989 (Taylor’s Version), a w tym roku wyruszyła w trasę koncertową. Apple twierdzi, że w ciągu pierwszych 10 miesięcy 2023 r. 65 utworów Swifta znalazło się na liście 100 najpopularniejszych utworów Apple Music na świecie, czyli więcej niż jakikolwiek innego artysty.

„Czuję się zaszczycona tytułem Artystki Roku według Apple Music”, powiedziała Swift. „Dziękuję Wam wszystkim, bo to Wy sprawiliście, że był to najwspanialszy, najradośniejszy i najbardziej niesamowity rok w moim życiu. Od słuchania muzyki non stop, przez wspólne śpiewanie kawałków na koncertach, po spontaniczne tańce w kinach – nic z tego nie byłoby możliwe bez Was. Jestem Wam ogromnie wdzięczna”.

„Wpływ Taylor Swift na muzykę jest niepodważalny – nie tylko w bieżącym, rekordowym roku, ale w trakcie całej jej kariery”, stwierdził Oliver Schusser, wiceprezes Apple w pionach Apple Music i Beats. „To artystka definiująca całe pokolenie, która prawdziwie rewolucjonizuje branżę muzyczną. Bez dwóch zdań jej wpływ i oddziaływanie będą odczuwalne jeszcze przez wiele lat. Cieszymy się, że możemy docenić jej osiągnięcia”.

Swift otrzyma fizyczną nagrodę Apple Music Award zawierającą specjalny wafel krzemowy Apple umieszczony między taflą polerowanego szkła, a płytą z anodyzowanego aluminium.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx