sobota, 15 czerwca

W aplikacji Wiadomości odkryto nowy błąd, który poprzez wysłanie ciągu znaków do innej osoby poprzez iMessage lub SMS restart iPhone’a. Błąd, który wymaga specyficznego ciągu symboli i znaków arabskich, został po raz pierwszy zauważony na początku tego popołudnia i rozprzestrzenił się w całym internecie.

Wysyłanie poniższego ciągu znaków na inny iPhone natychmiast powoduje crash iPhone’a i jego restart. Jeśli aplikacja Wiadomości jest otwarta w widoku listy, aplikacja Wiadomości automatycznie wywala się podczas próby jej otwarcia. Jeśli aplikacja była otwarta w widoku rozmowy, aplikacja otworzy się, ale próba przejścia do innej rozmowy spowoduje crash aplikacji. Zobaczcie jak to działa:

effective.
Power
لُلُصّبُلُلصّبُررً ॣ ॣh ॣ ॣ

Jeśli otrzymacie taką wiadomość i za nic nie będziecie mogli jej usunąć ze względu na ciągły restart telefonu istnieje kilka możliwych rozwiązań tego problemu. Poniżej znajdują się dwa przykłady na rozwiązanie problemu:

1) Uruchom aplikację Zdjęcia, wyślij dowolne zdjęcie do osoby, która przysłała tą wiadomość tekstową, a następnie przejdź do iMessage i usuń rozmowę.

2) Za pomocą Siri, wyślij wiadomość do osoby, która wysłała ten ciąg znaków. Po potwierdzeniu przez Siri o wysłaniu wiadomości, otwórz aplikację Wiadomości i problem powinien być rozwiązany.

Według użytkowników Twittera, którzy rozmawiali z wsparciem technicznym Apple, inżynierowie Apple są świadomi problemu i pracują nad jego rozwiązaniem. Apple wydał krótkie oficjalne oświadczenie w tej sprawie:

Jesteśmy świadomi problemu z iMessage spowodowanego określonym ciągiem znaków Unicode i tworzymy poprawkę dostępną w najbliższej aktualizacji oprogramowania.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
Michał
9 lat temu

Działa.

Kamil Wylężek
Kamil Wylężek
9 lat temu

jak wysłałem na iphone 4 z ios 7 to nic się nie stało

łuk.
łuk.
9 lat temu

Mam mega problem,bo nie moge zupełnie wejsc w folder wiadomości. nawet jak dostane wiadomosc i na zielonym folderze mam w czerwonym koleczku ,,1″ i klikam i okno sie wyswitla ale zanim cokolwiek sie zaladuje znika. nie weim od kogo dostalem ta nieprzeczytana wiadomosc wiec nie moge zastosowac sie co do powyzszych rad

Lookso
Lookso
9 lat temu

Działa. Jest beka. Ale znajomi puki co mówią, że tylko im się restartuje po chwili telefon jednokrotnie. Nic więcej.

4
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx