niedziela, 19 maja

WWDC 2015

Firma Apple rozpoczął wysyłanie zaproszeń do przedstawicieli mediów na swoją coroczną Worldwide Developers Conference, która rozpoczyna się w dniu 8 czerwca i potrwa do 12 czerwca w Moscone West w San Francisco. Konferencja jest skierowana przede wszystkim do deweloperów, ale firma zawsze organizuje keynote w pierwszym dniu imprezy, który jest z udziałem dziennikarzy. Zaproszenie potwierdza, że prezentacja przewodnia imprezy odbędzie się w poniedziałek, 8 czerwca o godzinie 10 czasu pacyficznego.

Tegoroczny keynote zapowiada się dość ciekawie, ponieważ Apple ma na nim zaprezentować dwie nowe usługi. Plotki sugerują, że możemy spodziewać się debiutu zarówno nowej usługi transmisji strumieniowej muzyki opartej na istniejącej usłudze Apple Beats i nowej usługi transmisji strumieniowej telewizji z nowym urządzeniem Apple TV z obsługą Siri i pełnym dostępem do App Store.

Zobaczymy także oczywiście kolejne wersje systemów iOS i OS X. iOS 9 i OS X 10.11 mają być podobno aktualizacjami koncentrującymi się na poprawkach i ulepszeniach wydajności, z niewielką ilością dodatków widocznych z punktu widzenia użytkownika.

Dla programistów, którzy nie będą w stanie uczestniczyć w WWDC, Apple będzie strumieniował kilka swoich sesji na żywo. Tegoroczne sesje skupią się na różnych tematach związanych z komputerami Mac, iPhone’ami, iPadami i Apple Watch, włączając w to wygląd i projektowanie aplikacji, zdrowie i fitness, grafikę i gry, media, podstawowe technologie OS, narzędzia programistyczne i języki programowania. Warsztaty będą koncentrować się na technologii, projektowaniu interfejsu użytkownika i App Store.

Oprócz wysłania zaproszeń do mediów, Apple uaktualnił również swoją aplikację WWDC w związku z tegoroczną imprezą, dodając wsparcie dla Apple Watch. Według notatki dodanej do aplikacji wsparcie Apple Watch pozwoli użytkownikom dodawać sesje do kalendarza, słuchać dźwięku i wyrażać opinię na temat sesji wideo bezpośrednio z nadgarstków.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx