poniedziałek, 28 listopada

iOS 9

Po ostatnim raporcie sugerującym, że iOS 9 może skupi się przede wszystkim na wyższym poziomie bezpieczeństwa, „Zaufanym Wi-Fi” i wsparciem dla starszych urządzeń z procesorem A5, dziś 9to5Mac nawiązuje do kilku ulepszeń w znacznie mniejszej skali w następnej wersji oprogramowania firmy Apple, które mogą jednak mieć duży wpływ na ogólne doświadczenia użytkowników związane z iPhone’em i iPadem.

Nowa generacja iPhone’a będzie wyposażona w jakąś formę Force Touch jako jeden z największych nowych dodatków do tego sprzętu, a plotki wokół niego krążące nabierają tempa już od początku roku. Dzisiejszy raport wyraźnie wspomina, że Apple projektuje iOS 9 by „był gotowy do obsługi Force Touch” i ciężko współpracuje z deweloperami nad zintegrowaniem technologii w różnych aplikacjach.

Jeżeli Apple pracuje nad wsparciem Force Touch do gamy urządzeń z systemem iOS, istnieje również możliwość pojawienia się zaktualizowanych wyświetlaczy dotykowych w nowych modelach iPada jeszcze w tym roku. Oczekuje się również, że wszystkie wersje Force Touch dla iOS zapewnią działanie podobne do tego z Apple Watch, aby zapewnić użytkownikom reakcję fizyczną, podczas mocniejszego dotknięcia ekranu. Jednak 9to5Mac wskazuje, że działanie Force Touch wymaga automatycznie wypuszczenie nowego sprzętu obsługującego tą technologię, a jest raczej bardzo mało prawdopodobne aby podczas WWDC zaprezentowano nowego iPhone’a i iPada wspierającego tą funkcję.

Artykuł mówi także, że Apple pracuje podobno nad nową klawiaturą w iOS 9, a firma eksperymentuje z wieloma projektami. Jeden z nich jest „nieco dłuższy niż obecna klawiatura” i zapewnia użytkownikom bardziej rozbudowany pakiet opcji edycji w tryb portretowym. W pracach jest również bardziej dostępny sposób na uzyskiwanie dostępu do klawiatury QuickType i przeprojektowanie klawisza Shift w celu zapewnienia łatwiejszego wizualnego zrozumienia kiedy włączony jest Caps Lock.

Dzisiejsze doniesienia zgadzają się również z wcześniejszymi plotkami jakoby Kanada była kolejnym krajem poza Stanami Zjednoczonymi w którym Apple wprowadzi wsparcie płatności Apple Pay twierdząc, że aplikacja Passbook w iOS 9 będzie zawierać „niezbędną podstawę” do wspierania różnych banków, kart kredytowych i debetowych w tym kraju. Choć Kanada jest dobrze przygotowana na taką usługę, a wiele sklepów i firm w całym kraju wyposażone są w zbliżeniowe terminale płatnicze potrzebne dla Apple Pay, taka ekspansja poza granice Stanów Zjednoczonych okazała się trudna dla Apple, zwłaszcza w miejscach takich jak Chiny. Ogłoszenie tego podczas WWDC wydaje się więc mało prawdopodobne.

Ostateczną niewielką (ale jak dla mnie bardzo wyczekiwaną) zmianą w iOS 9 ma być dodanie potwierdzenia odczytu do czatów grupowych iMessage na poziomie pojedynczego kontaktu. Użytkownicy będą mogli włączyć funkcjonalność potwierdzenia odczytu dla konkretnych odbiorców, pozostawiając status odczytu wiadomości nieznany dla innych kontaktów. Firma również rozważa całkowite usunięcie z iOS 9 mało używanej aplikacji Game Center i zastanawia się nad kilkoma uzupełnieniami i aktualizacją nowej aplikacji Zdrowie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx