sobota, 2 lipca

Balogh-iwatch

Apple rzekomo próbuje nawiązać współpracę ze szwajcarskimi producentami zegarków chcąc wykorzystać ich wiedzę techniczną i metalurgiczną. Wszystko to, w związku z planami wypuszczenia własnego, prawdopodobnego zegarka iWatch donosi Financial Times. Choć Apple dotarł już do kilku firm, to w większości nie są oni skłonni do współpracy z firmą z Cupertino.

Dyrektor generalny Swatch Nick Hayek potwierdził, że takie rozmowy prowadził z wieloma firmami zainteresowanymi produkcją inteligentnych zegarków, ale nie jest zainteresowany partnerstwem z żadną z nich.

„Prowadziliśmy dyskusje – nie zawsze inicjowane przez nas – z praktycznie wszystkimi firmami zainteresowanymi inteligentnymi zegarkami, powiedział w rozmowie z Financial Times dyrektor generalny Swatch Nick Hayek. „Nie widzimy jednak powodu, dla jakiego mielibyśmy wejść w jakąkolwiek umowę o partnerstwie.”

Hayek twierdzi, że jego niechęć do współpracy z Apple i podobnymi firmami wynika z faktu ochrony osiągnięć firmy Swatch w ergonomicznych konstrukcjach, trwałości i żywotności baterii, ale nie ukrywa także swojego krytycznego spojrzenia na iWatch, twierdząc publicznie, że SmartWatch nie będzie „kolejną rewolucją „Apple.

Jean-Claude Biver, prezes działu zegarków i biżuterii w LVMH( Louis Vuitton Moët Hennessy) twierdzi, że Apple bezskutecznie próbował podkupić pracowników z jego marki Hublot, jak również od innych producentów, którzy tworzą precyzyjne części dla tych luksusowych zegarków.

„Apple kontaktował się z niektórymi z moich pracowników. Widziałem e-maile osobiście” powiedział Biver szwajcarskiej publikacji, twierdząc, że wszyscy z którymi się kontaktowali odmówili współpracy.”

Mówi się, że Apple wypuści swój inteligentny zegarek roboczo nazywany iWatch jeszcze w tym roku. Plotki mówią, że ma on być skoncentrowany na mierzeniu funkcji fitness oraz funkcji biologicznych, które umożliwiają użytkownikom śledzenie zdrowia poprzez pomiary tętna, ciśnienia krwi i wielu więcej. Uważa się również, że wyniki tych pomiarów zbierane będą w specjalnej aplikacji Healthbook, która zadebiutuje wraz z iOS 8.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx