niedziela, 19 maja

Klawiatura iPhone Typo

Późno w nocy Reuters poinformował, że firmie BlackBerry udało się wstępnie zakazać sprzedaży klawiatury Typo dla iPhone’a, której twórcą był Ryan Seacrest – gospodarz American Idol. O samej klawiaturze pisaliśmy w grudniu ubiegłego roku. Teraz sędzia zgodził się, że sprawa może naruszać patenty BlackBerry.

Klawiatura Typo pojawiła się po raz pierwszy w sprzedaży publicznej w ubiegłym roku. Kosztowała 99 dolarów i spowodowała spore poruszenie. Patrząc na układ i konstrukcję klawiszy jasno widać, że projektant oparł się na charakterystycznym wyglądzie BlackBerry. Wszystko, od stożkowej konstrukcji klawiszy do samego rozkładu liter w każdym rzędzie, zostało skopiowane w Typo, więc tak naprawdę to nie jest wielkie zaskoczenie.

W wyniku wstępnego nakazu, Typo Products LLC ma nakaz zaprzestania sprzedaży klawiatury.

„BlackBerry jest zadowolony, że jego nakaz przeciwko Typo Products LLC został uznany. Orzeczenie to pomoże zapobiec dalszym szkodom dla BlackBerry z rażącą kradzieżą opatentowanej technologii klawiatury” powiedziała rzeczniczka BlackBerry w e-mailu.

Zrozumiałe jest, że Typo jest rozczarowane wyrokiem i będzie składać odwołanie, mimo że mają małe szanse, aby sprawę wygrać. To smutna wiadomość dla tych, którzy lubią tradycyjne klawisze, a ta akurat dawała przyzwoity komfort pisania.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx