sobota, 28 stycznia

Word_iPad_Office

Microsoft płaci Apple 30-procent za subskrypcję usługi Office 365 bezpośrednio w zakupach in-app dokonanych w aplikacjach Office na iPada wydanych wczoraj. Stawka ta jest identyczna i zgodna z wymogami sklepu Apple dla wszystkich deweloperów. Właśnie ona była wcześniej kwestią sporną między dwoma firmami, a podobno według plotek też przyczyną, dlaczego Microsoft nie wypuścił Office na iPada wcześniej.

Jednak nowy prezes Microsoftu, Satya Nadella, jest widocznie bardziej chętny do stawienia czoła wymogom Apple niż obalony CEO Steve Ballmer. Całoroczna subskrypcja Office 365 jest dostępna w aplikacji za 100 Euro, dając subskrypcję i możliwość używania pakietu Office na pięciu tabletach i pięciu komputerach Mac lub PC.

Prezes Apple Tim Cook umieścił na Twitterze wpis witający pakiet Office dla iPada w App Store, a Nadella odpowiedział mu tweetem, że Microsoft jest „podekscytowany wprowadzeniem Office dla klientów iPada”. Podczas konferencji prasowej Nadella powiedział, że firma chce „wspierać ludzi by byli bardziej produktywni” i „zrobić więcej dla wszystkich urządzeń”.

 

 

 

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sebastian
Sebastian
8 lat temu

Stawka ta jest identyczna identyczna – podwoiło się słowo 😉

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx