środa, 28 września

Klawiatura to dodatek, którzy niektórzy uważają za zupełnie zbędny. Jednak to, co zaprezentujemy poniżej zasługuje na największy zachwyt. Prezentujemy projekt bezprzewodowej klawiatury i myszy multi-touch wykonanej w całości ze szkła. Estetyczny… i przepiękny.

Zarówno klawiatura jak i mysz wykorzystuje diody na podczerwień montowane wzdłuż szklanej krawędzi, powodując, że światło odbija się wewnątrz szkła. Kiedy dotykamy palcem przycisk, załamujemy światło. To załamanie wychwytywane jest przez miniaturową kamerą, która poprzez działania matematyczne wylicza, który klawisz został dotknięty.

To bardzo sprytna sztuczka, ale nie ma wątpliwości, że ta klawiatura i mysz wyglądają cudownie, zwłaszcza gdy ustawione się przed komputerem iMac. Co więcej? Oprogramowanie open source, pozwala innym programistom instalowanie własnych sterowników dla tych urządzeń.

Wyobraź sobie mysz, którą możesz wybierać obiekty i powiększać je jak na iPadzie, obracać części puzzle podczas przenoszenia ich w odpowiednie miejsce. A może klawiaturę, którą możesz przełączyć się ze standardowej do narzędzia graficznego, które pod każdym palcem ma zdefiniowany osobny kolor dzięki czemu projektowanie staje się prostsze. Możesz przełączać klawiaturę numeryczną i poświęcić ją na przestrzeń do edycji wideo, projektowania CAD, czy muzyki. Funkcje tych przycisków są nieograniczone.

Za mysz musimy jednak zapłacić 150 dolarów, a za klawiaturę 250 dolarów. Ale czy nie warto za takie dzieło sztuki?

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mattzydor
Mattzydor
10 lat temu

śliczna !!!!!!!! mógłbym mieć taki zestaw:)

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx