poniedziałek, 24 stycznia

To jest niezła gratka dla wszelkiej maści bogatych kolekcjonerów i historyków zarówno amerykańskiej gospodarki jak i branży IT. W domu aukcyjnym Sotheby’s wystawione zostaną na aukcji jedne z trzech egzemplarzy umowy założycielskiej pierwszej spółki Apple, założonej przez Steve’a Wozniaka, Steve’a Jobsa i Rona Wayne’a, oraz oświadczenie o wycofaniu się z niej tego ostatniego. Pierwotnie należały one właśnie do Wayne’a, który po 12 dniach opuścił firmę i który za swoje 10 procent otrzymał niecałe 2000 tysiące dolarów, a które teraz warte byłoby miliardy.

Tekst umowy został sporządzony także przez Wayne’a, o czym można przeczytać choćby w wydanej niedawno biografii Steve’a Jobsa.

Obecny właściciel nabył rzeczone dokumenty w latach 90-tych XX w. jeszcze przed powrotem Jobsa do Apple. Uznał, ze teraz jest dobry moment (wiadomo, po śmierci Steve’a Jobsa) do ich sprzedaży.

Jak widać na zdjęciach wspomnianych dokumentów, podpis Steve’a Wozniaka nie zmienił się przez te lata, choć na książkach i komputerach podpisuje się on pierwszymi trzema literami – Woz. Mam przyjemność posiadać dwa jego autografy: w jego własnej biografii iWoz oraz na moim MacBooku Pro (choć ten autograf znacznie się już wytarł). Jobs, o czym można przeczytać w jego biografii, podpisywał się zawsze z małej litery.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x