czwartek, 1 czerwca

jailbreak iOS9

Chiński team Pangu opublikował dziś pierwszy swobodny jailbreak dla urządzeń z systemem iOS 9, w tym iPhone’a 6S i iPhone’a 6S Plus. Narzędzie do jailbreaka jest obecnie dostępne tylko dla komputerów z Windows, ale wersja na OS X będzie prawdopodobnie dostępna dla użytkowników komputerów Mac w niedalekiej przyszłości.

Pangu jest kompatybilny ze wszystkimi modelami iPhone’a, iPada i iPoda Touch z iOS 9 do iOS 9.0.2:

  • iPhone 4S, 5 / 5c / 5s, 6s 6/6 Plus, Plus / 6s
  • iPad 2/3/4, iPad Air, Air iPad 2, iPad mini, iPad mini 2/3/4
  • iPod touch (piątej i szóstej generacji)

Jailbreak pozwala użytkownikom iPhone’a, iPada i iPoda touch na instalowanie niezatwierdzonych aplikacji firm trzecich, dodatków, modów, niestandardowych tematów, narzędzi i innych treści – zwanej „pakietami” – z Cydii, nieoficjalnego App Store dla urządzeń z jailbreakiem.

Jailbreak jest już dostępny od pierwszej wersji OS 1.0, rok przed tym jak oprogramowanie zostało przemianowane na iOS, umożliwiając użytkownikom włączenie takich funkcji jak niestandardowe tapety,  szybkie odpowiedzi i widźety Centrum Powiadomień długo przed tym jak Apple wprowadził to oficjalnie.

ios-9-cydia-substrate

Choć jailbreak pozwala użytkownikom na stosowanie dodatków do ich urządzeń iOS poza granicami jakie nakłada Apple, to modyfikacja oprogramowania w urządzeniu narusza umowę licencyjną użytkownika końcowego (EULA) i unieważnia gwarancję – mimo, że urządzenie może być zwykle przywrócone do ustawień fabrycznych za pomocą programu iTunes.

Przed przystąpieniem do jailbreaka zalecane jest wykonanie kopii zapasowej danych za pomocą programu iTunes, ponieważ mogą wystąpić różnego rodzaju problemy lub błędy, które mogą spowodować utratę danych lub uszkodzenie urządzenia. Pangu oferuje na swojej stronie internetowej szczegółową instrukcję krok po kroku dotyczącą sposobu korzystania ze swobodnego jailbreaka iOS 9, jednak korzystanie z niego jest na własne ryzyko.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx