poniedziałek, 22 lipca

iTunes Match

Tuż przed wprowadzeniem Apple Music pod koniec czerwca, wiceprezes Apple ds. oprogramowania i usług internetowych Eddy Cue ujawnił na Twitterze, że Apple „pracuje” nad zwiększeniem limitu dla bibliotek iTunes Match i Apple Music z obecnych 25 000 utworów do 100 000 utworów w iOS 9.

Pojawienie się iOS 9 w zeszłym miesiącu nie przyniosło jednak tego wzrostu, a Apple nic o tym oficjalnie nie informował. Wiele osób zastanawia się, czy wzrost będzie wdrażany, czy też nastąpiła zmiana planów. W celu odpowiedzi na to pytanie ponowiono pytanie do Cue o aktualizację statusu podwyższenia limitu, a on sam znów odpowiedział, że Apple „zdecydowanie nad nim pracuje” i że spodziewana zmiana zostanie wprowadzona „przed końcem roku.”

Usługa Apple iTunes Match i funkcja dopasowywania Apple Music pozwala użytkownikom na dodawanie własnych utworów, które nie są dostępne w katalogu iTunes Store do iCloud, dzięki czemu są one dostępne na innych urządzeniach korzystających z tego samego identyfikatora Apple ID. Usługa skanuje biblioteki muzyczne użytkownika w celu określenia, które utwory są już dostępne w iTunes Store i automatycznie czyni je dostępne w bibliotece użytkownika. Utwory, które nie są dopasowane do katalogu iTunes Store są następnie przesyłane do chmury, oszczędzając czas i przepustowość łącza.

Funkcja scan-and-match została ograniczona do bibliotek o wielkości 25 000 utworów od czasu debiutu iTunes Match w 2011 roku, choć utwory zakupione w sklepie iTunes Store nie liczą się tego limitu. Użytkownicy z większymi bibliotekami muzycznymi musieli używać obejścia takiego jak dzielenie swoich utworów na dwie biblioteki iTunes w celu skorzystania z usług dopasowywania, ale po zbliżającym się wzroście limitu do 100 000 utworów, wielu z nich nie będzie już musiało uciekać się do tych obejść.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx