wtorek, 27 lutego

Steve Jobs

Stacja CNBC nazwała Steve’a Jobs’a najbardziej wpływową osobą ostatnich 25 lat. Na liście zatytułowanej „Top 25: Rebelianci, Ikony i Liderzy” Jobs zajął miejsce powyżej takich postaci jak m.in. Oprah Winfrey i Warren Buffet – oraz założycieli Google, Amazona i inni technologicznych gigantów. 

Stacja twierdzi, że Jobs zasłużył na swoje miejsce, ponieważ „jego wizja była bodźcem do zmian idących daleko poza jego branżę, a odciskając niezatarte piętno na szerszą kulturę”.

Jego kreatywny geniusz zrewolucjonizował nie tylko jego branżę i jego produkty, ale także wszystko inne, od muzyki i filmów do smartfonów. On stanowi platformę dla innych do tworzenia i dystrybucji aplikacji, wnosząc innowacje i zmiany w jeszcze szerszym zakresie. Współzałożyciel firmy Apple otwiera naszą listę 25 najbardziej transformacyjnych przywódców, ikon i rebeliantów z minionego ćwierćwiecza.

Jak warto pamiętać o jednej rzeczy. W pierwszym wierszu umieszczonym pod biografią Steve’a Jobs’a CNBC wygłasza opinię, że: „Tak jak Bill Gates ukształtował doświadczenia w korzystaniu z komputera osobistego, który stał na naszym biurku, tak Steve Jobs ukształtował doświadczenia z korzystania z komputerem, którego można nosić. ”

Chociaż Steve Jobs zajął zaszczytne pierwsze miejsce, to zastanawia mnie trochę to stwierdzenie CNBC sugerujące, że Bill Gates odegrał większą rolę w kształtowaniu doświadczeń z komputerem osobistym? Czy fakt, że jego system operacyjny jest instalowany częściej wpływa na pozytywne kształtowanie doświadczeń z komputerem? Czy jego innowacje zmieniły sposób patrzenia większości ludzi na pracę na komputerze? Nie byłbym tego tak pewien.

[contentblock id=1 img=iframe.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx