środa, 24 lipca

Office_iPad

Aplikacje pakietu Microsoft Office na iPada, w tym Word, Excel i PowerPoint otrzymały dziś swoją pierwszą, ważną aktualizację uzyskując możliwość drukowania, która była szczególnie brakująca w pierwszych wersjach aplikacji wypuszczonych w marcu. Brak możliwości drukowania dokumentów bezpośrednio z aplikacji był główny zarzutem w pierwszych recenzjach pakietu.

Zgodnie z oficjalnym blogiem, wszystkie trzy aplikacje zyskały możliwość drukowania over-the-air na drukarkach zgodnych z AirPrint.

Wasza prośba została spełniona! Teraz można drukować dokumenty Word, arkusze kalkulacyjne programu Excel i prezentacje programu PowerPoint na drukarkach AirPrint. W aplikacji Word dla iPada, można wydrukować dokument ze znacznikami lub bez. W aplikacji Excel, drukuj wybrany zakres, pojedynczy arkusz lub cały arkusz kalkulacyjny. Oczywiście, można wybrać strony lub slajdy, które chcesz wydrukować.

Wraz z możliwością drukowania, aplikacje zyskały kilka innych wymaganych funkcji. PowerPoint otrzymał SmartGuides ułatwiający przestawianie obiektów w obrębie slajdu oraz lepszą obsługę drugiego ekranu w trakcie prezentacji. Excel natomiast otrzymał funkcję auto-dopasowania dla wielu kolumn i wierszy jednocześnie, naprawiono też działanie łącz do lokalizacji w obrębie tego samego skoroszytu. Dodatkowo, we wszystkich aplikacjach pakietu (włącznie z OneNote) wprowadzono poprawki do znalezionych błędów.

Każda aktualizacja zawiera również szereg poprawek błędów, wraz z notatką Microsoftu przedstawiającą swoje zaangażowanie w nieustanne udoskonalanie swoich aplikacji pakietu Office na iPada. „Pracujemy już nad kolejną aktualizacją” czytamy w wiadomości.

Wszystkie aktualizacje są już dostępne i możliwe do pobrania z App Store za darmo, ale do edycji i tworzenia dokumentów wymagają subskrypcji usługi Office 365. Microsoft OneNote również został uaktualniony o drobne poprawki.

[contentblock id=1 img=iframe.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx