czwartek, 20 stycznia

Mobile World Congress, jedne z najważniejszych targów telekomunikacyjnych, które odbywa się co roku w Barcelonie w Hiszpanii, zostało odwołane w 2020 roku z powodu wybuchu koronawirusa.

Targi Mobile World Congress w Hiszpanii to ogromne i ważne wydarzenie dla świata technologii, podczas którego odbywają się prezentacje telefonów oraz nowych technologii. Wielu producentów ma tam premiery swoich nowych urządzeń. Apple nie uczestniczy w nim, ale wiele innych głównych marek od lat się tam pojawia.

Od początku lutego wielu wystawców zaczęło wycofywać się z imprezy, powołując się na obawy dotyczące koronawirusa i możliwości rozprzestrzenienia go na tak dużym wydarzeniu. Intel, LG, Nokia, Vodafone, ZTE, Nvidia, Sony, Amazon, Cisco, Ericsson i inne znaczące firmy odwołały konferencje prasowe i plany obecności.

Biorąc pod uwagę liczbę firm, które odmawiają uczestnictwa w MWC, GSM Association odpowiedzialne za zorganizowanie wydarzenia potwierdziło Bloombergowi, że zostało ono anulowane. Dyrektor generalny GSMA, John Hoffman, powiedział, że wybuch wirusa uniemożliwił zorganizowanie tego wydarzenia.

GSMA początkowo próbowało kontynuować prace nad MWC, wdrażając środki dezynfekcji, zakazując obecności uczestnikom z niektórych obszarów Chin i wielu innych, ale zbyt wiele firm opuściło wydarzenie. Anulowanie MWC jest podobne do anulowania CES, ponieważ jest to ogromna wydarzenie dla nowych produktów i partnerstw.

Koronawirus, który pojawił się w Wuhan w Chinach, zaraził ponad 42 000 osób, a ponad 1000 osób zmarło, głównie w Chinach.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x