sobota, 20 kwietnia

Standardowe modele iPhone’a 15 firmy Apple nie będą wyposażone w wyświetlacz LPTO, co sugeruje, że urządzenia nadal będą pozbawione obsługi ProMotion i opcji zawsze włączonego wyświetlacza, takiej jak modele Pro.

Zeszłoroczne modele iPhone’a 14 Pro i Pro Max korzystają ze zaktualizowanego podświetlenia wyświetlacza o niskim poborze mocy, które obsługuje częstotliwości odświeżania ProMotion w zakresie od 1 Hz do 120 Hz. Częstotliwość odświeżania wyświetlacza dostosowuje się do tego, co dzieje się na ekranie, z niższymi częstotliwościami używanymi dla treści statycznych i wyższymi częstotliwościami zarezerwowanymi dla ruchu, takiego jak gry i wideo, w celu zapewnienia płynniejszego i bardziej responsywnego działania.

Według źródła branżowego cytowanego przez koreański blog Naver, podobnie jak w zeszłym roku, tylko modele Pro z serii iPhone 15 będą wyposażone w panele LPTO wymagane dla ProMotion, co wskazuje, że funkcja ta pozostanie. wyłącznie w wyższych modelach telefonu.

Jeśli jest doniesienia okażą się trafne, oznacza to, że opcja zawsze włączonego wyświetlacza pozostanie również funkcją ekskluzywną dla modeli Pro. Żródło bloga Naver potwierdza doniesienia szanowanego analityka wyświetlaczy Rossa Younga, który we wrześniu 2022 roku informował, że chociaż spodziewa się, że Dynamic Island pojawi się we wszystkich modelach iPhone’a 15, ograniczenia skali produkcji prawdopodobnie uniemożliwią Apple wprowadzenie paneli LPTO do całej serii iPhone’a.

Według Ming-Chi Kuo, chiński dostawca firmy Apple, BOE, który zdobył zamówienia na iPhone’a 15 i iPhone’a 15 Plus, nie będzie miał zdolności produkcyjnych do masowego dostarczenia wyświetlaczy LTPO dla topowych iPhonów najwcześniej do 2024 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx