czwartek, 22 lutego

Jak informują źródła 9to5Mac, 13-calowe i 15-calowe modele MacBook Air nowej generacji firmy Apple będą wyposażone w czip M3. Raport twierdzi, że Apple planuje również wypuścić zaktualizowaną wersję 13-calowego MacBooka Pro z chipem M3.

Zgodnie z raportem, nie wydany jeszcze czip M3 będzie miał 8-rdzeniowy procesor, taki jak czip M2, ale oczekuje się, że zostanie on wyprodukowany w oparciu o najnowszy proces 3 nm firmy TSMC w celu dalszej poprawy wydajności i efektywności energetycznej. Chip M2 i jego wyższej klasy warianty Pro i Max są zbudowane w procesie 5 nm drugiej generacji TSMC.

Raport nie wskazuje, kiedy nastąpi ogłoszenie trzech nowych MacBooków, ale spekuluje, że może się to odbyć podczas WWDC 2023 w czerwcu, które to byłoby idealnym momentem dla Apple na ogłoszenie czipu M3 i pierwszych komputerów Mac z tym czipem. Apple zaprezentował istniejącego MacBooka Air i 13-calowego MacBooka Pro wraz z układem M2 na WWDC 2022 w zeszłym roku.

W niedzielę Mark Gurman z Bloomberga informował, że jest „prawdopodobne”, że przynajmniej nowy 13-calowy MacBook Air będzie wyposażony w czip M3. Jego zdaniem Apple prawdopodobnie wypuści zarówno modele 13-calowe, jak i 15-calowe „między późną wiosną a latem”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx