poniedziałek, 27 maja

Jak informuje nowy Nikkei Asia, Apple walczy z globalnym niedoborem komponentów do niektórych modeli MacBooków i iPadów, co powoduje, że firma z Cupertino i jego dostawcy odkładają produkcję tych produktów.

Według raportu, produkcja MacBooków jest utrudniona ze względu na brak chipów montowanych na płytce drukowanej przed ostatecznym montażem, który jest kluczowym krokiem w całym procesie produkcyjnym. Raport dodaje, że problemy z produkcją iPadów ma wpływ brak wyświetlaczy i ich komponentów.

W odpowiedzi na spowolnienie produkcji Apple odłożył zamówienia na komponenty do obu urządzeń na drugą połowę roku. Chociaż bezpośrednio wpływa to na produkcję MacBooka i iPada, jak dotąd nie ma to wpływu na produkcję iPhone’a. Źródła branżowe podają jednak, że dostawy komponentów iPhone’a również są ograniczone.

Od dłuższego czasu oczekuje się, że Apple wprowadzi nowe modele iPada Pro i prawdopodobnie przeprojektowane MacBooki Pro z procesorami Apple Silicon w nadchodzących miesiącach. Bloomberg poinformował, że nowe modele iPada z mocno poprawioną wydajnością i nowym wyświetlaczem mini-LED są już niemal gotowe na premierę.

Chociaż Nikkei nie określa, na które modele iPada i MacBooka ma wpływ ten niedobór, z pewnością wydaje się prawdopodobne, że opóźniony montaż produktów może skutkować opóźnianą wciąż premierą nowych produktów Apple.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx