środa, 17 kwietnia

Według analityka Ming-Chi Kuo, dostawy iPhone’a 14 Pro i iPhone’a 14 Pro Max w czwartym kwartale 2022 roku będą „znacząco niższe” w stosunku do oczekiwań z powodu protestów pracowniczych w głównej fabryce iPhone’a Foxconn w Chinach.

Kuo powiedział dziś, że protesty przeciwko niekorzystnym warunkom pracy „znacząco wpłynęły” na produkcję iPhonów w fabryce w Zhengzhou, co doprowadziło do obniżenia prognozy dostaw iPhone’a na czwarty kwartał 2022 roku o 20% do 70-75 milionów sztuk w porównaniu do konsensusu rynkowego na poziomie 80-85 mln sztuk.

Według Kuo średni wskaźnik wykorzystania mocy produkcyjnych w fabryce wyniósł zaledwie około 20% w listopadzie, a według Kuo ma wzrosnąć dopiero w grudniu do 30–40%. Kuo informuje, że Pegatron i Luxshare otrzymały po około 10% zamówień na iPhone’a 14 Pro i 14 Pro Max od Foxconn, ale dodał, że masowe dostawy będą najwcześniej pod koniec grudnia.

Z powodu dużych opóźnień w dostawach i recesji Kuo uważa, że większość popytu na modele iPhone 14 Pro w tym kwartale po prostu „zniknie”, a nie zostanie odroczona, co sugeruje, że wielu klientów, którzy kupiliby teraz iPhone’a 14 Pro, nie wróci zamówić urządzenie w styczniu lub później, gdy dostawy się poprawią.

Modele iPhone’a 14 Pro mają obecnie co najmniej czterotygodniowe opóźnienie w dostawie ze sklepu internetowego Apple w Polsce, ponieważ firma walczy o utrzymanie dostaw. Szacunkowy czas dostawy tych modeli zamówionych dziś to końcówka roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx