czwartek, 25 kwietnia

Spotify zamknie możliwość subskrybowania usługi strumieniowego przesyłania muzyki za pośrednictwem App Store informuje Variety. Spotify zaczął już wysyłać e-maile do subskrybentów, którzy płacą za subskrypcję w ‌App Store‌, aby poinformować ich, że będą musieli wprowadzić zmiany.

Spotify nie zezwala klientom na rejestrację subskrypcji Spotify Premium za pośrednictwem App Store już od siedmiu lat. Subskrypcje Spotify przez App Store były w rzeczywistości dostępne tylko przez dwa lata między rokiem 2014 a 2016. Jednak niektórzy długoletni subskrybenci nadal płacą za Spotify za pośrednictwem App Store.

W e-mailach do klientów Spotify informuje, że nie akceptuje już usługi rozliczeniowej Apple jako metody płatności.

Pod koniec ostatniego okresu rozliczeniowego konta klientów Spotify, którzy mają subskrypcję za pośrednictwem App Store, zostaną przeniesione do bezpłatnej usługi z reklamami. Klienci będą wtedy musieli ponownie wykupić subskrypcję Premium, korzystając ze strony internetowej Spotify.

Nie ma mechanizmu subskrypcji Spotify za pośrednictwem aplikacji Spotify, ponieważ Spotify ograniczył rejestrację do swojej strony internetowej, aby uniknąć płacenia prowizji dla Apple. „Nie możesz przejść na wersję Premium w aplikacji”, czytamy w sekcji „Premium” Spotify w aplikacji na iOS. W przypadku klientów, którzy nadal płacą za pośrednictwem App Store, Apple pobiera 15-procentową prowizję, której Spotify nie chce już płacić.

Biorąc pod uwagę, że Spotify od wielu lat nie zezwala na rejestrację za pośrednictwem App Store, zmiana ta prawdopodobnie nie wpłynie na wielu użytkowników Spotify.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx