piątek, 19 lipca

Spotify dodał obsługę Siri do najnowszej wersji beta swojej aplikacji na iOS, pozwalając użytkownikom prosić Siri o odtwarzanie utworów, albumów i list odtwarzania w Spotify na iPhonie z systemem iOS 13 lub nowszym zauważył Tom Warren z The Verge.

 

 

Apple otworzył platformę SiriKit na muzykę, podcasty, audiobooki i aplikacje radiowe innych firm w iOS 13 i iPadOS, umożliwiając użytkownikom używanie Siri do sterowania odtwarzaniem dźwięku w obsługiwanych aplikacjach. Skorzystanie z tej funkcji leży teraz po stronie twórców aplikacji firm trzecich, a Spotify i Pandora robią to jako pierwsi.

Prosząc Siri o odtworzenie utworu, albumu itp. użytkownicy muszą określić że chcą otworzyć to „w Spotify”, inaczej domyślna aplikacja to Apple Music.

 

Niemożność Spotify do zaoferowania takiej samej integracji Siri jak Apple Music była jedną z podstaw antykonkurencyjnej skargi przeciwko Apple, którą firma złożyła w Komisji Europejskiej na początku tego roku.

Spotify nie podał ram czasowych dla wdrożenia wsparcia Siri dla wszystkich użytkowników, ale zapewne nastąpi to już całkiem niedługo.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx