czwartek, 20 stycznia

Spotify i Apple rozmawiają o potencjalnym „zawieszeniu broni”, które pozwoliłoby Siri odtwarzać utwory, listy odtwarzania i albumy ze Spotify za pomocą poleceń głosowych od użytkowników iPhone’a, informuje The Information.

Apple w iOS 13 wprowadza zmiany SiriKit, które umożliwią Siri odtwarzanie muzyki, podcastów, audiobooków i radia z aplikacji innych firm, co wydaje się być funkcją, o której rozmawiają obie firmy.

Zmiany w SiriKit pozwolą Spotify i innym deweloperom wbudować obsługę Siri w swoich aplikacjach, pozwalając użytkownikom kontrolować odtwarzanie dźwięku za pomocą poleceń Siri. Użytkownicy będą mogli używać poleceń takich jak „Hej Siri, zagraj Fleetwood Mac ze Spotify”, aby uzyskać dostęp do Spotify zamiast Apple Music.

Apple ma podobne funkcje Siri dla aplikacji firm trzecich służących do przesyłania wiadomości, dzięki czemu można używać poleceń Siri do wysyłania wiadomości za pomocą WhatsApp i innych aplikacji zamiast aplikacji Wiadomości. Polecenia Siri działają także z aplikacjami firm trzecich do treningu, płatności, zdjęć czy VoIP.

Jeśli Apple i Spotify dojdą do porozumienia w sprawie nowej funkcji, to Apple Music ma wciąż pozostać domyślną usługą przesyłania strumieniowego muzyki na urządzeniach Apple, gdy użytkownik poprosi Siri o odtwarzanie utworów informują źródła, z którymi rozmawiał The Information.

Rozmowy między Apple a Spotify są następstwem marcowej skargi antymonopolowej od Spotify w Unii Europejskiej, w której Spotify twierdził, że App Store „ogranicza wybór i hamuje innowacje kosztem wygody użytkownika”.

W swojej skardze Spotify powołuje się na 30-procentową prowizję dla Apple w aplikacjach firm trzecich w App Store, która, jak powiedział prezes Spotify Daniel Ek, daje Apple „nieuczciwą przewagę” dla Apple Music. Ek narzekał również na „ograniczenia”, które uniemożliwiały Spotify i innym konkurentom korzystanie z usług takich jak Siri.

Skarga Spotify doprowadziła do formalnego dochodzenia w sprawie praktyk App Store przez Europejską Komisję ds. Konkurencji, która jest w toku.

Na swojej stronie internetowej „Time to Play Fair„, która przedstawia spór z Apple, Spotify niedawno zmienił sformułowania odzwierciedlające zmiany SiriKit w iOS 13. Wcześniej komunikat brzmiał: „Apple nie pozwolił nam być na HomePod i na pewno nie chce pozwolić nam połączyć się z Siri, aby odtwarzać naszą muzykę”.

Po aktualizacji strona mówi: „Dopiero niedawno Apple ogłosił, że pozwoli nam połączyć się z Siri, aby odtwarzać naszą muzykę … ale nie wspomina o naszej nazwie („ Chcę zagrać [X] na Spotify ” ), a HomePod będzie domyślnie ustawiony na Apple Music ”. Zmiany w brzmieniu sugerują, że Spotify rzeczywiście wdroży obsługę Siri, ale firma nadal wydaje się niezadowolona z niemożności ustawienia Spotify jako domyślnej usługi muzycznej na urządzeniach Apple.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x