poniedziałek, 6 lutego

Apple ogłosił dziś współpracę z organizacją non-profit RESOLVE w celu poszukiwania innowacyjnych sposobów odpowiedzialnego pozyskiwania złota.

Na czym właściwie polega problem? Wydobycie złota na Alasce i w regionie Jukonu spowodowało zmniejszenie populacji łososia w wydobywanych potokach i strumieniach. Rozwiązanie RESOLVE jest stosunkowo proste – połączenie wydobycia z odtworzeniem siedlisk w celu poprawy strumieni, tak aby łosoś i inne gatunki ryb powróciły.

Aby to osiągnąć, RESOLVE w 2017 roku wprowadził program „Salmon Gold” aby połączyć lokalnych poszukiwaczy złota z ekologami i agencjami rządowymi w celu odwrócenia szkód wyrządzonych przez historyczne wydobycie w tym regionie.

Apple, który wykorzystuje niewielkie ilości złota do niektórych komponentów w swoich produktach mówi, że zacznie pozyskiwać złoto od górników uczestniczących w programie. Tej jesieni Apple twierdzi, że całe złoto pozyskane w ramach „Salmon Gold” wchodzące do jego łańcucha dostaw będzie śledzone od kopalni do rafinerii przy użyciu technologii blockchain.

Paula Pyers, szef Apple odpowiedzialny za dostawcę:

W dalszym ciągu zwiększamy wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu, szukamy innowacyjnych sposobów odpowiedzialnego pozyskiwania złota. Partnerstwo z Tiffany, pionierem w dziedzinie pozyskiwania surowców, a także RESOLVE zapewnia, że Salmon Gold może być przykładem rozwoju branży.

RESOLVE zabezpieczył plany rekultywacji trzech kopalń na Alasce i Jukonie, a z kilkoma kolejnymi prowadzi rozmowy z możliwością wprowadzenia planu od przyszłego lata.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx