poniedziałek, 17 czerwca

spotify-logo

Portal The Verge informuje, że serwis muzyczny Spotify będzie podobno negocjował możliwości darmowej subskrypcji dostępnej na smartfonach i tabletach. 

Spotify, popularna usługa subskrypcji muzyki dostępna od niedawna także w Polsce, ma spotkać się w najbliższych tygodniach ze swoimi głównymi partnerami w branży muzycznej, aby odnowić swoje umowy licencyjne. The Verge dowiedział się, że menedżerowie Spotify prawdopodobnie będą negocjować zmniejszenie cen od wytwórni muzycznych, jak również prawo do rozszerzenia bezpłatnej transmisji na urządzeniach mobilnych.

Obecnie Spotify Free jest dostępny jedynie na komputerach stacjonarnych, a za 19,99 zł miesięcznie możemy mieć abonament Premium wymagany do uzyskania dostępu do usług na telefonie iPhone lub iPadzie.

Spotify argumentować to będzie prawdopodobnie potrzebą takiej umowy w celu osiągnięcia rentowności. Pomimo 5 milionów płacących abonentów  i kolejne 15 milionów bezpłatnych użytkowników generujących przychody jedynie z reklam, Spotify jest uważany za działający na progu rentowności.

Usługi streamingu muzycznego takie jak Spotify mają niełatwe stosunki z wytwórniami muzycznymi i artystami. Ci ostatni skarżą się na bardzo niski poziom opłat dokonywanych na rzecz praw do strumieniowego przesyłania muzyki. Kilka poważnych artystów, w tym Coldplay i Adele, odmówiło z tego powodu, aby ich muzyka była transmitowana przez Spotify.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx