poniedziałek, 20 maja

strategy_analytics_top_phones_sales_4q2012

W listopadzie ubiegłego roku, firma badawcza Strategy Analytics szacowała, że Samsung Galaxy S III będzie na szczycie listy światowych dostaw smartfonów w trzecim kwartale 2012 roku, korzystając z przerwy pomiędzy iPhone’em 4S a wprowadzeniem nowego iPhone’a 5.

Nic dziwnego, że ostatnie dane firmy opublikowane dziś pokazują, że Apple z łatwością odzyskał prowadzenie w IV kwartale 2012 roku z iPhone’em 5 wysłanym w ilości 27,4 milionów sztuk co stanowi 12,6% rynku.

strategy_analytics_top_phones_4q2012

Nie tylko iPhone 5 przoduje na rynku, ale i iPhone 4S również uzyskał lepszy wynik niż Galaxy S III, a model poprzedniej generacji iPhone’a rzeczywiście osiągnął skok w czwartym kwartale po obniżeniu jego cen przez Apple.

IPhone 5 i iPhone 4S zajął dwie pierwsze pozycje wśród wszystkich smartfonów sprzedawanych na całym świecie w Q4 2012. To imponujące osiągnięcie, zważywszy na ceny premium iPhone’a. Szacujemy, że Samsung Galaxy S3 był trzecim najlepiej sprzedającym się modelem smartphone’a wysłanym w ilości 15,4 milionów sztuk na całym świecie, zdobywając 7 procent rynku w czwartym kwartale 2012 roku.

Liczby Strategy Analytics „są oczywiście szacunkowe, zważywszy, że Apple nie rozbija sprzedaży iPhone’a na poszczególne modele, a Samsung nawet nie ujawnia oficjalnie danych wysyłkowych telefonów.

Walka o prym pomiędzy Apple i Samsungiem prawdopodobnie będzie kontynuowana, kiedy Samsung wprowadzi na rynek nowy, flagowy model Galaxy S4, co powinno nastąpić 14 marca.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
JJ
JJ
11 lat temu

I po co tak krótki odstęp czasu między kolejnymi modelami ? Generujemy tylko coraz więcej elektrośmieci.

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx