sobota, 23 października

patenty_iWatch

Długo oczekiwany inteligentny zegarek Apple może pojawić się jeszcze w tym roku, twierdzi artykuł Bloomberg.

Artykuł twierdzi również, że ma informacje na temat planowanej funkcjonalności tego urządzenia ze źródeł zaznajomionych z planami Apple. Chociaż jest wiele spekulacji na temat tego, co Apple planuje w związku ze swoim zegarkiem, to do tej pory mamy bardzo niewiele konkretnych informacji o jego funkcjonalności ze źródeł uznawanych za renomowane przez główne agencje informacyjne.

Rozważane funkcje m.in. pozwalałyby użytkownikom na wykonywanie połączeń, identyfikowanie połączeń przychodzących i sprawdzanie współrzędnych na mapie, powiedziała osoba prosząca o zachowanie anonimowości, ponieważ plany nie są upublicznione. Urządzenie to mogłoby również posiadać krokomierz do liczenia kroków i czujniki do monitorowania stanu zdrowia, takie jak dane tętna, powiedziała ta osoba.

Analityk Citigroup cytowany w artykule szacuje, że smartwatch Apple może generować dwa razy większy zysk jak telewizja Apple.

Oliver Chen, analityk specjalizujący się w towarach luksusowych mówi, że podczas gdy światowy rynek telewizji wartości 119 miliardów dolarów jest większy niż światowy rynek zegarków warty 60 mld dolarów, marże na zegarki są cztery razy większe: 60% versus 15%. Jeśli Apple osiągnąłby 10% udziału w rynku każdego z nich, oznaczałoby to zysk brutto 3,6 miliardów dolarów z zegarków, w porównaniu do 1,79 miliarda dolarów z telewizorów.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x