sobota, 20 kwietnia

Apple stracił pozycję najcenniejszej firmy na świecie po szerokiej wyprzedaży akcji spółek technologicznych i wzroście cen ropy.

Akcje Apple spadły w środę o około 5% do 146,50 dolarów, o prawie 20% od początku roku. Kapitalizacja rynkowa Apple spadła do 2,37 biliona dolarów.

Gigant naftowy z Arabii Saudyjskiej Aramco odzyskał pierwsze miejsce po Apple, które stracił na rzecz producenta iPhone’a w 2020 roku. Akcje Aramco wzrosły w tym roku o ponad 27%, a zyski podwoiły się w zeszłym roku z powodu gwałtownie rosnących cen ropy. Wycena giełdowa Aramco wynosi obecnie nieco poniżej 2,43 biliona dolarów.

Inwestorzy sprzedawali udziały w firmach technologicznych i kryptowaluty za mniej ryzykowne aktywa, po podniesieniu stóp procentowych przez banki centralne w celu zrównoważenia wpływu rosnących cen.

Spadek Apple na drugą najcenniejszą firmę następuje dwa tygodnie po tym, jak firma opublikowała swoje nowe rekordowe przychody w pierwszym kwartale w wysokości 97,3 miliarda dolarów. Apple odnotował wzrost w swoich kategoriach produktów iPhone, Mac, urządzeń do noszenia i usług, a jedyną kategoria notującą delikatny 2% spadek okazały się iPady.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx