poniedziałek, 15 lipca

Sony zaprezentowało dziś swój najnowszy odbiornik car-audio z obsługą CarPlay i Android Auto posiadający duży ekran dotykowy o przekątnej 8,95 cala. Ekran unosi się nad deską rozdzielczą dzięki czemu można go zmieścić w mniejszą przestrzeń o rozmiarze 1-DIN. Dzięki wyposażeniu w trójdrożny uchwyt, wysokość, głębokość i pochylenie odbiornika można regulować w większości pojazdów.

Sony twierdzi, że XAV-AX8000 będzie dostępny w grudniu 2019 roku w sugerowanej cenie detalicznej 499,99 dolarów w Stanach Zjednoczonych.

Odbiorniki z rynku wtórnego, takie jak ten, umożliwiają zainstalowanie CarPlay i Android Auto w starszych pojazdach. Ten konkretny model Sony jest przewodowym odbiornikiem CarPlay, dlatego iPhone musi być podłączony kablem Lightning na USB. Bezprzewodowe odbiorniki CarPlay są dostępne w takich markach jak Alpine, Kenwood i JVC.

CarPlay to platforma samochodowa Apple, która umożliwia użytkownikom iPhone’a dostęp do szeregu aplikacji z pulpitu nawigacyjnego takich jak Wiadomości, Mapy Apple, Apple Music, Podcasty, Spotify, WhatsApp, a od iOS 12 aplikacji nawigacyjnych innych firm takie jak Mapy Google i Waze.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx