poniedziałek, 27 maja

Skiplayer

Posiadanie możliwości odtwarzania muzyki z naszego iPhone’a brzmi w teorii świetnie. Uzyskanie dostępu do ogromnej biblioteki iTunes i słuchanie jej w ruchu podczas jazdy to pomysł, z którego korzystają miliony.

I wszystko wygląda idealnie zwłaszcza wtedy, gdy po prostu słuchamy muzyki bez pomijania lub zmiany utworów. Istnieje oczywiście takie rozwiązanie jak listy odtwarzania, które pozwalają nam na stworzenie list swoich ulubionych utworów, jednak nie zawsze jesteśmy wcześniej z nimi przygotowani zwłaszcza wtedy gdy będą nam potrzebne czyli np. w samochodzie. I wtedy zaczynają się problemy. W lepszej sytuacji jesteśmy gdy ktoś podróżuje z nami i może nam pomóc zarządzać muzyką, jednak samotna podróż i szukanie w jej trakcie odpowiednich małych przycisków, aby wstrzymać, odtworzyć lub pominąć niechciany utwór na ekranie iPhone’a jest nie tylko trudne ale wręcz niebezpieczne.

Właśnie dlatego powstała aplikacja Skiplayer. Aplikacji pozwalających na odtwarzanie muzyki z biblioteki iTunes jest w App Store naprawdę dużo, ale ta została zaprojektowana tak, aby ułatwić nam korzystanie z niej podczas jazdy  samochodem, ograniczając do minimum czas i uwagę potrzebną do spoglądania na ekran telefonu.

W tym celu aplikacja ma po pierwsze jeden wielki przycisk play/pause który jest po prostu ekranem iPhone’a. Oznacza to, że można dotknąć ekranu gdziekolwiek, a muzyka będzie odtwarzana bądź zatrzymana w zależności od kontekstu, a można to zrobić całkowicie nie patrząc w ekran.

Ale to nie wszystko. Skiplayer wykorzystuje gesty do pełnienia funkcji, które są nieco bardziej skomplikowane niż tylko przycisk odtwarzania. Przesuwając w lewo lub w prawo po ekranie możemy przejść do poprzedniej lub następnej piosenki, a jeśli macie akurat trochę więcej czasu, możesz nacisnąć i przytrzymać chwilę dłużej ekran, aby uzyskać dostęp do opcji takich jak dodanie piosenki do ulubionych. Jeśli posiadacie piosenkę, która już dawno Wam się znudziła i nie chcecie jej więcej słyszeć, to możecie wybrać również opcję „pomiń go na zawsze”, zarówno na ekranie odtwarzania jak i na liście utworów.

Jest również możliwe użycie fizycznych przycisków multimedialnych w samochodzie, aby pominąć utwór na zawsze, naciskając dwa razy przycisk do przodu, co jest bardzo łatwym i użytecznym dodatkiem.

Niby banalne, a jakże użyteczne. Użyłem tej aplikacji podczas jazdy i po kilku próbach mogę bez problemu pominąć utwory, zatrzymać i odtwarzać je bez spoglądania na ekran telefonu, a moja ręka odrywała się od koła kierownicy na krócej jak zmiana stacji radiowej. To naprawdę działa i jest doskonałym narzędziem.

Sama aplikacja jest dobrze zaprojektowana i atrakcyjna, z rozmytym tłem i elegancką czcionką co jest bardzo miłe dla oka. Jedyne co chciałbym w niej dodać to niestandardowe listy odtwarzania. Jestem pewien, że deweloper będzie starał się je wprowadzić w kolejnych aktualizacjach. I choć funkcja „pomiń na zawsze” jest bardzo użyteczna to listy odtwarzania byłyby doskonałym dodatkiem.

Podsumowując, Skiplayer jest naprawdę warty zainteresowania szczególnie przez kierowców. Możecie go znaleźć w App Store za darmo.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx