poniedziałek, 4 grudnia

Siri Mac

Siri może mieć swój oczekiwany debiut na Mac w systemie OS X 10.12 w jeszcze w tym roku, po ponad trzech latach badań, wynika z informacji podanych przez 9to5Mac. Raport twierdzi, że Siri będzie mieć ikonę w pasku menu OS X, a użytkownicy będą mogli ustawić skrót klawiaturowy i skonfigurować inne jej ustawienia poprzez Preferencje systemowe.

Gdy użytkownik kliknie w przycisk Siri, ciemny, przejrzysty interfejs Siri pojawi się w prawym górnym rogu ekranu, tak jak pokazano to na załączonym zdjęciu. Interfejs będzie posiadał kolorowe fale dźwiękowe, które zobrazują wypowiadane słowa. Konstrukcja interfejsu jest wciąż testowana i ostatecznie nie jest ukończona, więc może jeszcze ulec zmianie przed letnią prezentacją, informują źródła.

Gdy Mac będzie podłączony do zasilania, użytkownik będzie mógł wywołać Siri za pomocą znanej z urządzeń iOS komendy „Hej Siri”. Oczekuje się, że Siri będzie jedną z najważniejszych nowości OS X 10.12 o nazwie kodowej „Fuji”, obok innych drobnych usprawnień interfejsu użytkownika. Zmiany rzekomo nie będą tak znaczne jak w OS X Yosemite w 2014 roku.

Apple wprowadził Siri w iPhone’ie 4S w 2011 roku i od tego czasu rozszerzył tę funkcję na wybrane modele iPada, iPoda Touch, Apple TV i Apple Watch. Wirtualny asystent może być używany do wyszukiwania w sieci, uruchomiania aplikacji, podglądania wyników sportowych, odtwarzania muzyki, sprawdzania pogody, określonych terminów w kalendarzu i więcej. Niestety wciąż nie doczekaliśmy się jej w języku polskim. Może ta premiera spowoduje tą zmianę.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx