poniedziałek, 11 grudnia

Apple pracuje na rozszerzeniem funkcjonalności aplikacji Zdjęcia zarówno w iOS 10 jak i w OS X 10.12, donosi japońska strona Mac Otakara. Aplikacje będą podobno zaktualizowane o nowe funkcje z wycofanych już aplikacji iPhoto 9.6.1 dla Mac i iPhoto 2.0.1 dla iOS.

Nie jest jasne, jakie dokładnie funkcje zostaną dodane do aplikacji, ale Mac Otakara mówi, że iPhoto 2.0.1 obejmuje narzędzia do edycji informacji EXIF i dotykowe pędzle do dostosowywania jasności i innych parametrów na poszczególnych częściach zdjęcia. Podobne narzędzia do edycji mogą być dodanie do wersji iOS tej aplikacji.

Choć aplikacja Zdjęcia na OS X znacznie się poprawi, to Macotakara mówi, że bardziej zaawansowane funkcje znane z aplikacji Aperture nie będą do niej dodane.

Do tej pory nie pojawiło zbyt dużo informacji o OS X 10.12 i iOS 10, ale najnowsze plotki sugerują, że system na Mac zyska integrację Siri. Siri na Mac było długo wyczekiwaną funkcją, a osobisty asystent będzie prawdopodobnie w stanie zrobić takie rzeczy, jak dostosować ustawienia systemowe, odpowiedzieć szybko na pytanie czy otworzyć aplikacje.

OS X 10.12 i iOS 10 prawdopodobnie pojawi się w miesiącach jesiennych, ale możemy się spodziewać, że zobaczymy jego podgląd na WWDC 2016, który zazwyczaj odbywa się w czerwcu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx