środa, 17 lipca

Telefony komórkowe to coś, bez czego dziś nie wyobrażamy sobie życia. To nie tylko ogromna wygoda i możliwość pozostania w kontakcie z bliskimi w każdym miejscu, choć taka jest najważniejsza funkcja telefonów. Coraz częściej jednak wykorzystujemy je w inny sposób: robimy zdjęcia, przeglądamy internet czy korzystamy z różnego rodzaju aplikacji, które w bardzo łatwy sposób można zainstalować na smartfonie. I właśnie tę ostatnia funkcjonalność wykorzystali twórcy nowej sieci komórkowej Folx, która opiera się o subskrypcję i działa całkowicie w oparciu o aplikację.

Telefonia komórkowa przyszłości?

Do tej pory użytkownik telefonu komórkowego miał właściwie dwa wyjścia: albo kupić starter na kartę i doładowywać go środkami na połączenia lub związać się umową z operatorem komórkowym na określony czas, co miesiąc płacąc rachunki. I jedna, i druga opcja mają swoje zalety, ale także i wady. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, by doładować konto lub zapłacić rachunek. Ponadto, co dotyczy telefonu na abonament, umowa podpisywana jest na określony okres, a żeby ją rozwiązać wcześniej, należy dopilnować szeregu formalności. Twórcy sieci komórkowej Folx postanowili połączyć zalety zarówno telefonii na kartę, jak i abonamentu, tworząc swojego rodzaju hybrydę, którą w pełni można kontrolować z poziomu aplikacji zainstalowanej na smartfonie. Najważniejszą zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim wygoda, ale nie tylko. Jak więc działa Folx?

  • Jedyne, co trzeba zrobić, to pobrać aplikację na swój telefon oraz zainstalować ją.
  • Nowa sieć komórkowa działa w każdym mieście i opiera się o zasięg Play, jednak kartę sim można na razie odebrać jedynie w większych miastach: Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Łodzi, Trójmieście, Poznaniu oraz na terenie konurbacji śląskiej. W tych miejscowościach karta dociera do klienta nawet w 15 minut.
  • Subskrypcję można włączyć i wyłączyć w dowolnej chwili, korzystając z aplikacji. Nie trzeba podpisywać umów i zobowiązywać się do korzystania z usługi przez określony czas
  • Aby korzystać z sieci, należy podpiąć swoją kartę płatniczą do konta Folx. Dzięki temu nie trzeba pamiętać o płaceniu rachunków, ponieważ dzieje się to automatycznie.
  • Można przenieść swój numer telefonu do sieci bez dodatkowych opłat lub wybrać samemu unikalny numer.

Oferta nowej sieci komórkowej

W ramach subskrypcji klient otrzymuje nielimitowane rozmowy oraz SMS-y i MMS-y, a także 20 GB internetu. Po zużyciu transferu można dokupić pakiet 1 GB w cenie 1,99 zł. Ponadto roaming w całej Unii Europejskiej jest bez dodatkowych opłat, a to wszystko za 29,99 zł miesięcznie.

Nowy operator komórkowy to alternatywa dla telefonu na kartę

Korzystanie z aplikacji Folx jest intuicyjne i proste, a dodatkowo nie trzeba wychodzić z domu, by otrzymać dostęp do sieci. Sieć łączy wygodę bezterminowego korzystania z numeru znanego z telefonów na kartę z brakiem konieczności pamiętania o doładowaniu konta, ponieważ opłaty uiszczane są automatycznie. Można więc uznać, że nowy operator jest alternatywą dla telefonu na kartę, i to alternatywą wygodniejszą.

Co jeszcze warto wiedzieć o nowej sieci komórkowej?

Z sieci można korzystać za darmo, jeśli zaprosi się do skorzystania z oferty znajomych. Każda osoba, która skorzysta z zaproszenia, to darmowy miesiąc subskrypcji dla polecającego oraz dla nowego użytkownika. Co ważne, w zależności od liczby zaproszonych osób zwiększa się także liczba darmowych miesięcy. Warto więc wypróbować aplikację bez opłat i przekonać się, na czym polega innowacyjność nowej sieci.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx