sobota, 13 lipca

Shazam dla Mac

Usługa rozpoznawania muzyki Shazam, która była jedną z pierwszych hitów App Store i która nadal kontynuuje pasmo sukcesów na platformach mobilnych, przynosi teraz swoje usługi na komputery Mac  w postaci aplikacji do odkrywania muzyki i programów telewizyjnych.

Aplikacja działająca jako element paska menu, Shazam dla OS X spokojnie monitoruje dźwięk wokół użytkownika Mac i zapewnia nie tylko wyskakujące powiadomienia o odtwarzanej zawartości, ale także łatwy dostęp do treści uzupełniających, takich jak teksty utworu, dodatkowe utwory z tego samego albumu, opcję zakupu w iTunes Store, teledyski, opcje udostępniania na portalach społecznościowych i wiele innych.

shazam_mac

Kiedy treści zostaje zidentyfikowana przez Shazam, na ekranie pojawia się powiadomienie w Centrum Powiadomień, a rozpoznany element zostaje zapisany do listy bieżących identyfikacji aplikacji Shazam w pasku menu. Kliknięcie na dowolną z rozpoznanych treści przenosi użytkownika na specjalną stronę w internecie zawierającą szereg dodatkowych informacji dla zidentyfikowanej treści.

W szybkim teście Shazam dla OS X, aplikacja ogólnie zrobiła spore wrażenie. Nie odstaje ani trochę swojej wersji na iOS, a identyfikacja utworów następuje bardzo szybko. Program bez problemu rozpoznaje nawet tło reklam, gdy dla przykładu obejrzałem po raz kolejny najnowszą reklamę MacBook’a Air firmy „Stickers”.

Shazam dla Mac stanowi kolejny krok w ewolucji usługi, którą firma stara się zintegrować do codziennych doświadczeń użytkowników. Shazam wszedł nawet we współpracę z Apple, co zaowocuje usługą identyfikacji muzyki Shazam zintegrowaną z Siri, dzięki czemu użytkownicy mogą szybko i łatwo poprosić Siri o identyfikację odtwarzanej wokół nich muzyki.

Aplikacja Shazam dla Mac jest bezpłatna i od dziś można ją pobrać w Mac App Store.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx