piątek, 12 lipca

Mac Mini

Strona wsparcia technicznego Boot Camp została wczoraj zaktualizowana zawierając wzmianki o nowych komputerach Mac mini z połowy 2014 roku jak i 27-calowe komputery iMac z tego roku sugerując, że być może firma wkrótce odświeży te komputery stacjonarne.

Zauważona po raz pierwszy przez serwis 9to5Mac, wersja strony z pamięci podręcznej pokazała już wzmiankę o zaktualizowanych w tym roku komputerach MacBook Air oraz 21-calowym iMacu. Wydane wczoraj, nowe wersje komputerów MacBook Pro Retina nie zostały jeszcze dodane do tej strony.

macmini

Choć wzmianka o Mac mini z połowy 2014 roku może być prostym błędem, to urządzenie faktycznie nie było odświeżone od dawna. Ostatnia jego aktualizacja nastąpiła w październiku 2012 roku, a Mac mini jest jedynym produktem w ramach głównej linii produktowej Mac, które nie otrzymały aktualizacji o procesory Haswell.

Poza wzmianką na stronie pomocy technicznej firmy Apple, nie było wcześniej żadnych oznak odświeżonych Mac mini. Kilka wcześniejszych wydarzeń, w tym odsłonięcie nowych iPadów w październiku ubiegłego roku i Worldwide Developers Conference w tym roku wydawał się dogodnym czasem dla firmy na odsłonięcie odświeżonej wersji komputera stacjonarnego, ale nowy Mac mini nie pokazał się. Nadal pozostaje niejasne, czy Apple wyda nowego Mac mini, choć strona wsparcia technicznego daje nadzieję, że linia tego produktu nadal żyje.

Podobna sytuacja ma się z 27-calowym iMac’iem z połowy 2014 roku. Choć Apple zaktualizował 21,5-calowego iMac’a w zeszłym miesiącu, to cała reszta linii produktów iMac pozostała nietknięta i urządzenia te nadal są opisywane jako z końca 2013 roku.

imac_mid_2014_27_listing

Możliwe, że i w tym przypadku Apple miał plan szerszej aktualizacji iMac’ów w połowie roku, a modelu low-end pojawił się jako część tego odświeżenia, a firma zmieniła plany ze względu na brak dostępności chipów lub innych elementów do wyższych modeli. Alternatywnie, może to być po prostu kolejny błąd nie związany z planami wprowadzenia tych modeli na rynek produktów Apple.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx