niedziela, 21 lipca

Apple wygrał prawo do legalnego korzystania z nazwy „iPhone” w Brazylii po orzeczeniu sędziego na korzyść firmy z Cupertino w trwającej sprawie z IGB Electronica, informuje BNAmericas

IGB Electronica, brazylijska firma telefonów komórkowy, pierwotnie złożyła prawa do znaku towarowego iPhone w 2000 roku, ale nie używała nazwy do grudnia 2012 roku, kiedy to wydała linię telefonów IPHONE z systemem Android.

W związku z wprowadzeniem IPHONE’ów z systemem Android, Brazylijski Instytut Własności Przemysłowej orzekł, że IGB miał wyłączne prawo do znaku towarowego w związku z telefonami komórkowymi. Apple odwołał się od tej decyzji, a we wtorek, sędzia Eduardo de Brito Fernandes uchylił orzeczenie, pozbawiając IGB wyłącznego prawa do nazwy iPhone.

Według Fernandesa, marka iPhone zyskała uznanie ze względu na sukces firmy Apple i jest to fakt, który powinien być brany pod uwagę podczas pierwotnego orzeczenia.

Sędzia orzekł również w swojej decyzji, że nazwa „IPHONE” wykorzystywana przez brazylijską firmę była tylko połączeniem słów „internet” i „telefon”, odnosząc się do telefonu komórkowego z dostępem do Internetu, podczas gdy Apple posiadał już bogatą linię „i” produktów, zarejestrowany w kilku krajach.

Zarówno Apple i IGB zyskał teraz prawa do znaku towarowego, choć IGB ogłosił, że planuje odwołać się od decyzji.

Wcześniejsze doniesienia informowały, że Apple negocjował z IGB rozliczenie finansowe dla wyłącznego dostępu do znaku towarowego iPhone i nie jest jasne, czy firma planuje kontynuować te rozmowy czy zaspokoi się dzisiejszym częściowym zwycięstwem.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx