poniedziałek, 4 marca

Samsung ogłosił dziś wprowadzenie na rynek nowych flagowych modeli smartfonów Galaxy S24, Galaxy S24+ i Galaxy S24 Ultra, które mają konkurować z iPhonem 15, iPhonem 15 Plus, iPhonem 15 Pro i iPhonem 15 Pro Max.

Główną funkcją nowych urządzeń Samsung S24 jest sztuczna inteligencja, a wszystkie trzy oferują Galaxy AI. Galaxy AI obsługuje funkcję Live Translate czyli tłumaczenie na żywo, umożliwiającą dwukierunkowe tłumaczenie głosu i tekstu w czasie rzeczywistym podczas rozmów telefonicznych, a funkcja tłumacza tłumaczy rozmowy na żywo w podzielonym widoku, dzięki czemu dwie osoby mogą rozmawiać w różnych językach.

Kolejną nowością jest Chat Assist oferująca pomoc w dobraniu tonu rozmowy, aby wymiana informacji odbywała się z zachowaniem odpowiednich norm, w zależności od tego, czy będzie to uprzejma wiadomość do współpracownika czy krótki i chwytliwy wpis w mediach społecznościowych. Sztuczna inteligencja wbudowana w klawiaturę Samsung może tłumaczyć wiadomości w czasie rzeczywistym na 13 języków. Android Auto może podsumowywać przychodzące wiadomości i sugerować odpowiednie odpowiedzi, Funkcja Asystenta transkrypcji wykorzystuje sztuczną inteligencję do transkrypcji, podsumowywania i tłumaczenia nagrań, a funkcja Note Assist w Samsung Notes oferuje streszczenia i szablony generowane przez sztuczną inteligencję. Samsung nawiązał także współpracę z Google, aby zaoferować opcję „Zakreśl, by wyszukać” umożliwiającą użytkownikom S24 zakreślić, zaznaczyć, podświetlić lub dotknąć czegokolwiek na ekranie smartfonów z serii Galaxy S24, aby zobaczyć wysokiej jakości wyniki wyszukiwania

Najwyższy model Samsung Galaxy S24 Ultra łączy również sztuczną inteligencję z ulepszeniami aparatu. Samsung zrezygnował z obiektywu z 10-krotnym zoomem i zamiast tego zdecydował się na system Quad Tele z 50-megapikselowym obiektywem z 5-krotnym zoomem optycznym, czyli na poziomie zoomu optycznego, na który zdecydowało się Apple.

S24 Ultra ma większy rozmiar piksela i ulepszony system optycznej stabilizacji obrazu, który ogranicza drżenie dłoni i redukuje rozmycie. System AI ProVisual Engine pozwala na ulepszony zoom cyfrowy, przechwytywanie większej ilości światła przy słabym oświetleniu i lepszą redukcję szumów podczas nagrywania filmów wideo. Narzędzia edycyjne Galaxy AI umożliwiają edycję, taką jak usuwanie, zmiana kompozycji i remastering, a sugestie edycji sugerują poprawki dla każdego zdjęcia. Edycja generatywna może wypełnić części tła obrazu za pomocą generatywnej sztucznej inteligencji podczas usuwania obiektu lub poprawiania przekrzywionego obrazu.

Galaxy S24 Ultra jest wyposażony w platformę mobilną Qualcomm Snapdragon Gen 3, która według Samsunga została zoptymalizowana pod kątem przetwarzania AI i wymaga ulepszonej kontroli termicznej. Wszystkie trzy modele obsługują adaptacyjne częstotliwości odświeżania wyświetlaczy od 1 do 120 Hz, przy czym Ultra oferuje najjaśniejszy jak dotąd wyświetlacz Galaxy o maksymalnej jasności 2600 nitów. Samsung stosuje powłokę Gorilla Armor firmy Corning, aby zwiększyć trwałość i odporność na zarysowania w modelu Ultra, a także aby zmniejszyć odblaski. Podobnie jak czip Apple A17 Pro, najnowsze czipy Samsunga obsługują ray tracing w grach.

Samsung ulepszył konstrukcję Ultra i oferuje teraz 6,8-calowy płaski wyświetlacz zoptymalizowany pod kątem oglądania, podczas gdy Galaxy S24 ma teraz 6,2 cala, a S24+ ma 6,7 cala. Zwiększono rozmiar ekranu poprzez zmniejszenie rozmiaru ramki, aby zachować mniej więcej taki sam rozmiar urządzenia.

Samsung podejrzał nieco linię iPhonów 15 Pro firmy Apple i wyposażył S24 Ultra w tytanową ramkę w kolorze szarym, czarnym, fioletowym, żółtym, a online również zielonym, błękitnym i pomarańczowym.

Ceny Galaxy S24 Ultra zaczynają się od 6599 złotych, S24+ od 5199 złotych, a S24 od 4099 złotych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx