poniedziałek, 27 maja

Ładujesz swojego iPhone nawet kilka razy dziennie? Nie zawsze wynika to z kiepskiej kondycji baterii, a niewłaściwego użytkowania. Sprawdź 5 najpopularniejszych błędów, które wpływają na czas pracy iPhone’a i dowiedz się, jak przedłużyć żywotność Twojej baterii.

Nie wyłączasz działających w tle aplikacji

Messenger, Snapchat, geolokalizacja, apka ulubionego sklepu… Liczba działających w tle programów, które niepotrzebnie zżerają baterię, może przyprawić o zawrót głowy. Jak sprawdzić, jakie aplikacje transmitują dane w Twoim iPhonie? W przypadku starszych iPhone’ów wystarczy, że dwa razy wciśniesz przycisk i przesuniesz do góry poszczególne strony. Jeśli jesteś posiadaczem iPhone’a X lub któregoś z najnowszych telefonów, wystarczy, że przesuniesz palcem od dołu do góry i wykonasz analogiczny ruch.

Zastanawiasz się nad zakupem nowego telefonu? Sprawdź, dlaczego warto wybrać właśnie iPhone’a.

Przechowujesz swojego smartfona w nieodpowiedniej temperaturze

Jak przekonuje Apple, najlepszą temperaturą dla naszych iPhonów jest przedział od 16 do 22°C. Unikaj temperatur skrajnych, czyli takich, które wynoszą poniżej 0°C i powyżej 35°C. Zbyt wysoka temperatura może przyczynić się do uszkodzenia baterii, dlatego nigdy nie zostawiaj swojego telefonu w nadmiernie nasłonecznionym miejscu. Z kolei zbyt niska temperatura może (o czym boleśnie przekonali się chociażby niektórzy właściciele iPhonów 6s) doprowadzić do nagłego rozładowania się nawet w pełni naładowanego akumulatora.

Ustawiasz maksymalną jasność wyświetlacza

Coraz częściej mówi się ostatnio o negatywnym wpływie światła niebieskiego, które produkowane jest przez nasze smartfony. Fakt, że spędzamy z nimi tak wiele czasu, sprawia, że właściwie nieustannie jesteśmy narażeni na jego działanie. Zmniejszenie jasności wyświetlacza jest pierwszym krokiem do zminimalizowania emisji promieniowania niebieskiego i… zdecydowanego przedłużenia czasu pracy Twojego iPhone’a.

Kupujesz nieoryginalne części

Zepsuła Ci się ładowarka? Ok, wiemy, że zakup urządzenia „od Chińczyka” może wydawać się kuszący – zwłaszcza jeśli jego cenę porównamy z ładowarkami od autoryzowanych sprzedawców, jednak w tym przypadku lepiej wydać nieco więcej. Dlaczego? Nigdy nie wiesz, w jaki sposób została wyprodukowana podrobiona ładowarka. W najlepszym wypadku może skończyć się to nieco wolniejszym ładowaniem smartfona. W najgorszym – trwałym uszkodzeniem baterii i telefonu.

Kupuj odpowiedzialnie. Zobacz ofertę akcesoriów do iPhone’a u autoryzowanego sprzedawcy.

Za rzadko ładujesz swojego iPhone’a

Na temat ładowania iPhonów narosło wiele mitów. Jednym z nich jest to, że telefon należy ładować jak najrzadziej, a najlepiej po całkowitym rozładowaniu. To błąd, który w dłuższej perspektywie czasowej może nas słono kosztować. W rzeczywistości warto ładować swojego iPhone’a tak często, jak to możliwe. Optymalnie, jeśli wyświetlacz wskazuje od 50 do 80% procent naładowania baterii. Z tego też powodu nie warto ładować iPhone’a do maksymalnego poziomu baterii. Pozwoli nam to wydłużyć jej żywotność nawet o kilka miesięcy.

Sprawdź, które Iphone’y cieszą się obecnie największą popularnością.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx