piątek, 12 kwietnia

Samsung zaktualizował swoją stronę internetową „Wypróbuj Galaxy”, której zadaniem jest umożliwienie użytkownikom iPhone’a sprawdzenie, jak to jest mieć składany smartfon.

Strona wykorzystuje dwa iPhone’y, aby „pokazać zalety” dużego wyświetlacza Galaxy Z Fold 5. Dla tych, którzy nie znają tego urządzenia, najnowszy Samsung Galaxy Fold ma 6,2-calowy ekran, który otwiera się jak książka na 7,6-calowy wyświetlacz.

samsung-try-galaxy

Firma Samsung od dawna oferuje aplikację internetową, która demonstruje dostosowany interfejs użytkownika systemu Android, opracowany wraz z aplikacjami firmy Samsung, ale opcja Galaxy Fold jest nowością. Aby z niej skorzystać, potrzebne są dwa iPhone’y, oba z aplikacją Try Galaxy dodaną do ekranu głównego. Aplikację można zainstalować za pośrednictwem witryny Try Galaxy, na której znajduje się kod QR umożliwiający zeskanowanie.

Aplikacja internetowa musi zostać uruchomiona na obu iPhone’ach. Jeden generuje kod, a drugi go akceptuje, aby rozpocząć synchronizację między obydwoma urządzeniami. Stamtąd „pojedynczy” ekran jest dzielony pomiędzy dwa iPhone’y, aby symulować większy wyświetlacz Galaxy Fold.

Użytkownicy mogą skorzystać z ograniczonej liczby funkcji, a opcje Galaxy Fold można zobaczyć jedynie z dość ogólnie. Użytkownicy mogą zagrać w grę Air Hockey, zapoznać się z instrukcją wielozadaniowości lub obejrzeć film podzielony na dwa ekrany. Prawie wszystko, co jest dostępne w widoku wieloekranowym, to przewodnik wideo kontrolowany przez firmę Samsung, więc jest to raczej chwytem marketingowym niż realną możliwością wypróbowania czegokolwiek.

Samsung często stosuje marketing skierowany przeciwko Apple i lubi podkreślać, że Apple nie ma składanego iPhone’a. Na przykład w niedawnej kampanii „On the Fence” Samsung przedstawił użytkowników iPhonów zazdrosnych o składaną technologię. Samsung przeprowadził także kampanię dotyczącą urządzeń składanych jako pierwsi kpiąc z braku innowacji w iPhonie oraz zachęcając klientów iPhone’a, aby „dołączyli do strony Flip”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx