poniedziałek, 28 listopada

procesor A8 iPhone

Szef oddziału półprzewodników Samsunga Kim Ki-nam ogłosił dziś, że firma rozpocznie prace nad 14-nanometrowym procesorem dla partnerów takich jak Apple, Qualcomm oraz AMD przed końcem 2014 roku. Poinformował o tym ZDNet

Komentarze wskazują, że Samsung będzie produkował dla Apple nową generację procesorów A9 wykorzystanych w przyszłorocznej linii iPhone’ów i iPadów. Obecnie iPhone 6 i 6 Plus korzysta z 20-nanometrowego procesora A8. Jest również prawdopodobne, że nadchodzący iPad Air 2 i druga generacja iPada mini Retina będzie wykorzystywać procesor A8 Apple.

Raport wskazuje również, że Samsung produkuje obecnie około 30% całkowitej produkcji chipów A8 dla Apple, a pozostałe 70% dostarcza TSMC. Rozmontowane iPhone’y 6 i 6 Plus ujawniły chipy A8, które zostały wyprodukowane przez TSMC, choć możliwe jest, że wybrana liczba sprzedanych urządzeń zawiera chipy produkowane przez firmę Samsung.

W zeszłym roku stwierdzono, że Apple podpisał umowę z Samsungiem na obsługę około 30%-40% całkowitej produkcji chipów A9, a TSMC ma wziąć na siebie całą resztę obciążenia produkcyjnego. Raport z sierpnia mówił, że TSMC był gotowy przed czasem z nowym, 16-nanometrowym procesorem, który został uznany za chip A9 Apple. Jednak te dzisiejsze komentarze od Ki-nam mogą sugerować, że koreańska firma już wygrała przetarg na produkcję A9 w technologii 14-nanometrowej nad wnioskiem TSMC.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx