wtorek, 7 lutego

Podczas konferencji Unpacked 2019, która odbyła się dzisiaj w San Francisco, Samsung oficjalnie zaprezentował swój składany smartfon Galaxy Fold. Według Samsunga, Galaxy Fold to potężny smartfon i rewolucyjny tablet w jednym urządzeniu.

Po złożeniu, Galaxy Fold ma 4,6-calowy wyświetlacz, który został zaprojektowany tak, aby pasował do dłoni, a po otwarciu ma 7,3-calowy wyświetlacz o rozmiarze tabletu. Działa z ukrytym zawiasem z zębatkami pod wyświetlaczem. Zawiasu nie można zobaczyć, zapewniając estetyczny wygląd urządzenia.

Opisywane jako luksusowe urządzenie Galaxy Fold będzie dostępny w czterech kolorach: czarnym, srebrnym, zielonym i niebieskim, a przy niektórych opcjach kolorystycznych można dostosować odcień zewnętrznego zawiasu.

Firma Samsung współpracowała z Google przy tworzeniu aplikacji zoptymalizowanych pod kątem obsługi podwójnego ekranu, która obsługuje funkcję ciągłości aplikacji, aby zachować te same aplikacje niezależnie od tego, czy Galaxy Fold jest otwarty czy zamknięty. Na przykład w Mapach Google w trybie złożonym możesz zobaczyć mapę, ale jeśli ją otworzysz, zobaczysz o wiele więcej.

https://www.youtube.com/watch?v=7r_UgNcJtzQ

Wewnątrz znajduje się 7-nanometrowy procesor, 12 GB pamięci RAM i 512 GB przestrzeni dyskowej, a Samsung opisuje go jako jeden z najpotężniejszych smartfonów na rynku. Jest w nim bateria o pojemności 4380 mAh, która w rzeczywistości jest dwiema bateriami po każdej stronie zawiasu.

Telefon posiada sześć kamer – trzy z tyłu, dwie w środku i jedną z przodu, dzięki czemu można robić zdjęcia bez względu na sposób złożenia.

Galaxy Fold pojawi się w dwóch wersjach, jedna z LTE i jedna z 5G. Ceny zaczynają się od 1 980 dolarów, a telefon będzie dostępny od 26 kwietnia. Telefon będzie dostarczany wraz z nadchodzącymi konkurentami AirPods, słuchawkami Galaxy Buds firmy Samsung.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
2 lat temu

[…] premierą firmy Samsung był oczywiście Galaxy Fold, który może przekształcić się z 4,6-calowego smartfona w tablet o przekątnej 7,3 cala, ale […]

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx