sobota, 25 czerwca

tsmc_samsung_logo

Samsung dostarczy Apple nowe chipy A9 do następnej generacji iPhone’a oraz innych urządzeń, donosi Bloomberg, potwierdzając wcześniejsze sprawozdanie z początku lutego. W ciągu ostatnich kilku miesięcy było sporo zamieszania i sprzeczne doniesienia co do tego, czy Samsung, dostawca Apple i długoletni rywal czy też Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) będzie produkować właśnie te chipy.

W 2013 roku, Apple podpisał umowę z TSMC na produkcję procesorów w nadziei na przeniesienie zasobów z łańcucha dostaw i zmniejszenie swojej zależności od Samsunga, z którym toczyły się spory prawne.

Wydaje się jednak, że inwestycja firmy Samsung w dziedzinę technologii produkcji przekonała Apple. Przewodniczący TSMC Morris Chang mówił niedawno inwestorom, że firma może stracić grunt pod nogami przez Samsunga w produkcji najbardziej zaawansowanych technologii w 2015 roku, choć również zauważył, że firma planuje odzyskać pozycję w roku 2016.

Samsung podobno produkuje procesory w zaawansowanym procesie 14-nanometrowym, który wyprzedza możliwości TSMC, w rezultacie czego małe procesory zużywają mniej energii i zapewniają większą moc przetwarzania. Koreańska firma ma również dostarczać układy pamięci do urządzeń nowej generacji firmy Apple.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx