poniedziałek, 15 sierpnia

Podczas ostatniego posiedzenia w sprawie Samsung – Apple, ława przysięgłych zdecydowała, że Samsung musi zapłacić Apple w sumie 539 milionów dolarów za naruszenie patentów projektowych Apple w pięciu urządzeniach z Androidem sprzedawanych w latach 2010-2011.

Kwota 533 316 606 dolarów została przyznana firmie Apple za złamanie przez firmę Samsung trzech patentów w wyglądzie, podczas gdy pozostałe 5 325 750 dolarów stanowiło naruszenie przez Samsunga dwóch patentów użytkowych firmy Apple.

Samsung i Apple ponownie znaleźli się w sądzie, by raz jeszcze ustalić odszkodowanie po tym, jak Samsung odwołał się do Sądu Najwyższego i oświadczył, że pierwotna kwota odszkodowania, która po kilku odwołaniach została ustalona na 399 milionów dolarów była „nieproporcjonalną” sumą za naruszenie zasad designu.

Sąd Najwyższy nakazał Sądowi Apelacyjnemu USA ponowne ustalenie wysokości odszkodowania, co doprowadziło do tego ostatecznego zwycięstwa Apple.

Podstawową kwestią dotyczącą ponownego rozpatrzenia sprawy było to, czy szkody powinny być oparte na całkowitej wartości iPhone’a, czy też opłata Samsunga powinna opierać się tylko na elementach skopiowanego iPhone’a.

Apple wnosił do ławy przysięgłych o przyznanie odszkodowania w wysokości 1 miliarda dolarów, podczas gdy Samsung poprosił ławę o odszkodowanie w wysokości 28 milionów dolarów. Niestety dla Samsunga, ława przysięgłych stanęła po stronie Apple, a nowa kwota odszkodowania to więcej niż Samsung musiałby zapłacić, gdyby nie doszło do ponownego rozpatrzenia sprawy.

W wydanym oświadczeniu Apple powiedział: „Faktem jest, że Samsung skopiował nasz projekt, jesteśmy wdzięczni ławie przysięgłych za ich zdanie i z zadowoleniem przyjmujemy, że Samsung powinien zapłacić za skopiowanie naszych produktów.”

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx