środa, 1 lutego

Seria aplikacji o zastrzeżenie znaków towarowych, które Apple złożył w Kambodży i na Filipinach, może wskazywać na nazwę, której możemy spodziewać się w macOS 10.14, nowej wersji systemu dla komputerów Mac, którą Apple zaprezentuje na Worldwide Developers Conference w czerwcu.

W obu krajach, z pomocą innej firmy, Apple zastrzegł kilka nowych znaków towarowych w postaci znanych nazw geograficznych z Kalifornii. Na Filipinach Apple złożył aplikacje o znak towarowy dla nazw Mojave, Sequoia, Sonoma i Ventura, podczas gdy w Kambodży firma Apple zgłosiła znak towarowy do nazwy Mojave.

Nie jest jasne, dlaczego Apple zastrzegł nowe znaki towarowe dla tych nazw w tych konkretnych krajach, ale te nowe zgłoszenia sugerują, że jedną z tych czterech nazw może użyć dla systemu macOS 10.14. Biorąc pod uwagę, że Mojave jest nazwą, która została złożona w obu lokalizacjach, może to być lider nazwy Apple.

pustynia Mojave

Od kilku lat Apple używa nazw związanych z pasmem górskim Sierra Nevada. Mieliśmy macOS 10.10 Yosemite, macOS 10.11 El Capitan, macOS 10.12 Sierra i macOS 10.13 High Sierra. Choć jest jeszcze kilka innych dostępnych nazw w tej lokalizacji, to być może Apple planuje przejście do nowej lokalizacji. Kalifornijskie punkty orientacyjne to wybrany przez Apple system nazewnictwa od czasu wydania OS X Mavericks w 2013 roku.

Mojave to pustynia w Kalifornii, a Sonoma i Ventura to miasta. Pierwsze położone jest w północnej Kalifornii i popularne jako destynacja winna, podczas gdy drugie położone jest w Południowej Kalifornie i słynie z miejsc do surfowania. Sekwoja ma reprezentować Parki Narodowe Sequoia i Kings Canyon, położone w południowej części gór Sierra Nevada. W Parku Narodowym Sequoia rosną gigantyczne drzewa sekwoi.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx