piątek, 24 czerwca

CarPlay staje się coraz ważniejszym dodatkiem, którego konsumenci szukają przy zakupie samochodu, wynika z nowego raportu opublikowanego przez Strategy Analytics.

W ankiecie, w której pytano przyszłych nabywców samochodów o zainteresowanie Android Auto, CarPlay i Baidu CarLife w Stanach Zjednoczonych, Europie Zachodniej i Chinach, Strategy Analytics odkrył, że większość klientów interesuje się CarPlay.

W Stanach Zjednoczonych 23 procent respondentów twierdzi, że samochód musi mieć CarPlay, a 56 procent mówi, że są tym zainteresowani. Tylko 21 procent było „nie zainteresowanych”. W Europie i Chinach liczba ta była jeszcze wyższa. 36 procent respondentów twierdziło, że CarPlay jest koniecznością w Chinach, a 29 procent powiedziało to samo w Europie.

Około 30 procent badanych klientów powiedziało, że chętnie zapłacą więcej za funkcję lustrzaną smartfonu, taką jak CarPlay lub Android Auto, pod warunkiem że oferowana będzie w rozsądnym przedziale cenowym.

„Wszystkie nasze badania sugerują, że konsumenci wkrótce będą gotowi przyjąć CarPlay i Android Auto do swoich potrzeb związanych z rozrywką, co jest kolejną serią złych wiadomości dla dostawców seryjnych, tradycyjnych nawigacji. Pokazuje to również nieoczekiwaną szansę: producenci tych nawigacji będą włączać te systemy jako standardowe. Konsumenci byliby skłonni zapłacić za nie, nawet po cenie tradycyjnych opcji nawigacyjnych „.

Chociaż CarPlay jest dostępny od 2015 roku to producenci samochodów nie zaczęli szeroko rozpowszechniać tej funkcji do połowy 2016 roku. CarPlay jest obecnie dostępny w wielu nowych pojazdach z lat 2016 i 2017 z szerokiego wachlarza producentów samochodów takich jak Ford, Honda, Kia, Opel, Audi, BMW, Mercedes-Benz, Volkswagen, Fiat-Chrysler i innych.

Wsparcie CarPlay obejmuje obecnie ponad 200 pojazdów, a firma Apple oferuje oficjalną listę wszystkich pojazdów z dostępną funkcją CarPlay na swojej stronie internetowej. CarPlay jest również dostępny w wielu urządzeniach car-audio firm trzecich takich jak Pioneer czy Alpine.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx